Son Kocaeli
kOCAELİ gAYRİMENKUL
Okunma Sayısı: 1002

Her şey Ekim ve umut bekleyenler için

14 Aralık 2017 tarihli yazısı

Gencecik üniversite öğrencisi Hasan Ekim Kuş 2 yıl önce lenfoma kanserine yakalandı. Zamanla yarışan Ekim için, kadınlardan oluşan gönüllü gurup ise bir araya gelerek Kızılay’a giderek kök hücre bağışında bulundu. Kemoterapiyle birlikte hastalığı yenen ancak tedavisinin üzerinden bir yıl geçmeden aynı hastalığa tekrar yakalanan Hasan Ekim Kuş ve diğer kanser hastaları için kök hücre bağışında bulunan kadınların en büyük amacı ise ilik nakli bekleyen diğer hastalara da umut olabilmek.

Kızılay yetkilileri insanların duyarlılığının arttığını söylerken,başka bir acı gerçeği de söyledi. Bağış yapan ve uygun doner oldukları belli olan bazı bağışlayıcıların kimi zaman vazgeçtiğini ve umutla bekleyen hastaların hayal kırıklığına uğradığını söyledi. Düşünsenize, hayalleriniz var, hastasınız ilik nakline ihtiyacınız var, zamanla yarışıyorsunuz. Beklenen telefon geliyor. Hayaller tekrar yeşeriyor. Ama sonra tekrar bir haber veee.İnsanın yazarken bile eli varmıyor. Söylemeye dili elvermiyor.  

Kök hücre bağışı yapmak için gittiğimde ben de fark ettim ki gerçekten duyarlı insanlarız. Ancak bu duyarlılık çoğu zaman sosyal medyada paylaşım yapmaktan ibaret kalabiliyor. Bir insana can verebilmek çok kolay. Lütfen duyarlılığımızı sağlık birimlerine giderek daha da gösterelim. Unutmayın ki zamanla yarışan 7’de 70’e bir çok can var. Haydi CAN vermeye !

 

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

SON KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0532 415 9404