Ajans kOCAELİ gAYRİMENKUL
Bahar KAYMAKÇI ERDOĞAN
baharkaymakcierdogan@hotmail.com
Okunma Sayısı: 1541
Bahar KAYMAKÇI ERDOĞAN

Bir başkadır benim memleketim

24 Temmuz 2017 tarihli yazısı

Sorgun Şelaleri

Ülkemizde 400 çeşit kelebek türünün yarısından fazlasının barındığı Sorgun Şelaleri gerçekten görülmeye değer bir bölgemiz.

Daha bir kaç yıl önce keşfedilen Sorgun Şelaleri, Sinop'un Gerze ilcesine baģli Saklıköy'de bulunuyor.

Gerze Belediye Başkani Osman Belovacıkli'nin katkılarıyla Festival kapsaminda Saklı Köy Sorgun Şelalerine duzenlediği kanyon yürüyüşü Yeşil Gerze Dağcılık Doğa ve Gençlik Spor Kulübü Başkani Birol Sazak önderliginde yapıldı.

Kendini zorla keşfettiren emsalsiz bir güzellik olan Sorgun Şelaleri kanyonunda 5 saat süren yürüyüşte yesil ve mavinin görsel sovunu izleme imkani yakaladik.

Yeni keşfedildiģi için bir çok kisi tatafindan bilinmeyen ancak gelecekte turizmde marka olacağına inanilan Sorgun Şelaleri kelebek yönünden oldukca zengin bir vadi.

Tabiat anıti olarak tescili de planlanan dere hattında 3 adet görülmeye değer şelale takimindan oluşurken adeta saklı kalmış küçük bir cennet.

Dip Not; Umarim bu cennet köşesini keşfederken insanların yanlarinda getirdikleri yiyecek ve iceceklerin çöplerini orada görmeyiz !

 

 

 

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Muhterem akyol - 24 Temmuz 2017 09:03
Ben de bu yürüyüşe katılma şansına sahip oldum... çoook güzel yerler... zor ama değer... bir an önce tanıtımı yapılıp tırizme açılmalıdır... yürüyüş yolu sponsorlar bulunarak daha kolay hale getirilebilir... düşmemek için dikkat ederken doğadan kopuyorsunuz... çoook keyif aldım... tşkkürler Gerze belediyesi... tşkkürler Birol Sazak...
Birol Sazak (Yeşil Gerze Dağcılık Kulüp Başkanı) - 24 Temmuz 2017 08:48
Bahar hanım, Memleketimizin bu eşsiz güzelliklerinin tanıtımı doğa severlerle buluşturulup paylaşımı için kulübümüz vasıtası ile gönülden güzel şeyler yaptığımıza inanıyorum. bizi bu vesile ile gündeme taşıyıp Gerze mizin doğasından sadece güzel bir köşesini tanıttığınız için teşekkür ederim.

SON KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0532 415 9404