Aysun CAN
info@aysuncan.com.tr
Okunma Sayısı: 1114
Aysun CAN

Hayatımın yılı

31 Aralık 2014 tarihli yazısı

2014’ü bu gece itibariyle geride bırakacağız ve yepyeni bir yıl başlayacak yepyeni umutlarla.

Kendi adıma 2014 benim hayatımda bir dönüm noktası olarak geride kalacak. Sanırım hayatımın en zor yılıydı. Son 10 yılda yaşamadığım kadar çok tecrübe bu yıla sıkıştı diyebilirim kendi adıma.

Hayatım boyunca tanıdığım insanların toplamından çok daha fazlasını bu yıl tanıdım. İyisi de çıktı karşıma kötüsü de. Yardıma hazır iyi niyetli insanlarda çıktı, beni dolandırmaya kalkanı da... Envai çeşit insan tanıdım kısacası...

Yeni bir sektöre, yani gayrimenkul sektörüne hiç bir bilgim ve fikrim olmadan girdim Ocak 2014’te. Bu alanda iki iş değiştirdim ve yıl sonu gelmeden de kendi şirketimi kurdum. Hayal gibi şu an hepsi benim için, nasıl yaptığıma ve bir gecede bu kararı alıp ertesi gün kendi ofisimi nasıl tutabildiğime hala inanamıyorum bazen. Deli cesareti işte!

Geçmişi geçmişte bırakıp yepyeni bir yön verdim hayatıma. Türkiye’ye döndükten sonra hayattan vazgeçmekle, hayata tekrar bağlanma arasında attığım her adım ve hatta aldığım nefes bile pamuk ipliğine bağlıydı. Her an her şeyden vazgeçebilecekken bir yandan da deli gibi tekrar yaşamak, hayata bağlanmak istiyordum.

Öncelikle verdiğim kararları sorgulamadan bana her daim destek olan aileme teşekkür ediyorum. Edindiğim yeni dostlarıma, sorgusuz sualsız yardıma hazır olduğunu bildiğim ve bunu bana her zaman dile getiren güzel insanlara, iş hayatında karşıma çıkan dürüst iş yapan adaletli insanlara ve beni hiç bir zaman unutmayan çok uzaklardaki dostlarıma sonsuz teşekkürler.

Canımı yakan, beni üzen, beni dolandırmaya kalkan insanlara da teşekkürler. Çünkü sizlerden de çok şey öğrendim ve sayenizde bu gün çok daha güçlüyüm! Artık ne beni üzebilirsiniz, ne de bana zarar verebilirsiniz... Top atsanız yıkılmam yani artık !

Allah’a bana verdiği ve vermediği her şey için - iyisi için de kötüsü için de - binlerce şükrediyorum. Çünkü hepsi birer dersti benim için. Ben dersime iyi çalıştım 2014’te...

Herkesin yeni yılını kutluyorum. Gelecek yıl bir öncekinden çok daha güzel geçsin. Sağlık, huzur ve başarının yılı olsun hepimiz için. Arkadaşsız, eşsiz, dostsuz kalmayacağınız ve hep iyi yürekli insanların karşınıza çıkacağı, kötülüklerden uzak, hep güzel haberlerin alınacağı, her gece huzur içinde başınızı yastığa koyacağınız güzel bir yıl olsun.

Sevgimle...

Bu Haber/Yazı yoruma kapatılmıştır.

SON KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0532 415 9404