NAR KREŞİ
Okunma Sayısı: 804

NEREDE KALMIŞTIK !

20 Şubat 2017 tarihli yazısı

Ağabeyimle telefon görüşmesinde Son Kocaeli Haber Sitesi ile ilgili bilgi alış verişin de bulunuyorduk. Sitenin günlük ziyaret sayısı ve haber sitesinin izlediği yayın politikasından bahsetti.

Siz okuyucuların teveccühü ile SON KOCAELİ Haber Sitesi tahmin edilenlerin ve görünenin üzerinde bir yerlerde olduğunu öğrendim.
Hoşuma gitti. O heyecanla “Ağabey istersen bende yeniden yazı yazabilirim” dedim.
“Tabi ki neden olmasın” dediğinde, memnun oldum Daha önemlisi de da sizlerle yeniden güzel sohbetlerde buluşabilecek olmanın mutluluğunu yaşadım.

Okuyucuyla buluşmaya sayılı günler kalmıştı artık. Her biten gün beni sizlerle buluşmama yaklaştırıyor, her yeni başlayan gün ise beni bir önceki günden daha da heyecanlandırıyordu.

***

Kimseyi küçük görmediğim gibi, kimseyi de kendimden büyük görmedim hayatım boyunca. Beni tanıyanlar bilir. Duygularımı rahatlıkla kontrol edebilirim. Bu münasebetle de soğuk kanlı ve rahat bir yapıya sahibimdir. Ancak söz konusu sizlerle buluşmak ve buluşma noktası SON KOCAELİ Haber Sitesi olunca durum biraz değişti.
Tüm duygularım önce “kontrolümden” sonra da “raydan” çıktı. Zaten öyle de değimlidir?
Bazı şeylerin hayatımızda değişebilmesi için hep bir şeylerin RAY’dan çıkması gerekmemiş midi..?

Evet, sizden ayrı kaldığımız süre boyunca da hayatımda birçok şey RAY’dan çıkarak değişime uğradı. Yolla birlikte inancım bittiğinde, kaldığım yerden devam etmek için yeni yol yapmak yerine, hayatımda yeni yollar aradım. Ve girdiğim yolun henüz başındayken bile yaşadığım manevi huzuru bu güne kadar geride bıraktığım hiç bir yolculuğumda yaşamamıştım. Dönüp aynada kendime baktığımda ise gerçek beni görebilmenin aynı zamanda kendimi yeniden tanıyabilmenin sevincini yaşadım. Belki bir tarafım hep birileri tarafından kırılmış, yaralanmış ve yorgundu. Yapabilir miyim, yeniden dayanabilir miyim diye düşünürken ben, önce kırıklarımı toparladı, yaralarımı sardı. Sonra hayatımı ve kim olduğumu hatırlattı. Yorgunluğumu aldı.
Bana hep güvendi ve inandı. Aslında çıktığım yeni yolda benim en büyük yol arkadaşımdı. Kişileri tanımasa da yanımda durabilen beni sadece ben olduğum için sahiplenen herkese dua ederdi. Kendisi ile yolumuz ayrılacağını anladığında ise
“ Sana İnanıyorum “ diyebildi sadece. Tanısın tanımasın duyabildiği, görebildiği ve uzanabildiği her canlıya bir şekilde el vermeye çalışırdı. Hayata gözlerini kaparken bile bana söylediği iki kelime ile hayatımı son şekliyle yeniden revize etti. Tabiri yerindeyse tam bir güngörmüş Osmanlı kadınıydı ANNEM!

Ahlak çerçevesi içerisinde hayatım boyunca yapmak istediğim her şeyi yaşadım ve yaptım. Dur durak bilemeden ilerleyen ve giderken de beraberinde bizleri sürükleyen zamanın önüne geçemedim. Hayatım boyunca ne acımı bırakabildim dünüme, ne sevincimi ne de sevdiklerimi. Gözümü açtığım her yeni günde eksiksiz bir şekilde yaşadığım acılarla da mutluluklarla da yeniden hayat bularak benimle birlikte günü tamamladı.

Meselenin özüne gelmek gerekirse “ NEREDE KALMIŞTIK “ derken, kaldığımız yerden devam etmeyeceğiz hiç bir şeye. Dünümüzü unutmayarak bu günlerimizin daha iyisini yapmak adına yarınlar için çıktığımız yolda durmadan devam edeceğiz. Belki yenemeyeceğiz ama zamanın gerisinde de kalmayacağız. Her geçen gün güzel yeniliklerle karşılaştığımız ilçemizin hizmet noktalarını, yerel ve genel siyasetin yanında güncel konularla siz değerli okurlarımızla birlikte ve bundan sonra hep birlikte yola devam edeceğiz…
Acı ve mutluluklarımızda bizleri hiçbir zaman yalnız bırakmayan herkese ama herkese sizlerin huzurun da bir kez daha teşekkür ederim.
Allah hepinizden razı olsun

 

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

SON KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0532 415 9404