Aysun CAN
info@aysuncan.com.tr
Okunma Sayısı: 1516
Aysun CAN

Güçlü insan isterim ben çevremde

18 Aralık 2014 tarihli yazısı

Atalarımızın söylediği çok güzel bir söz vardır “bana arkadaşının kim olduğunu söyle, sana kim olduğunu söyleyeyim.” Bu çok doğru bir söz, atalarımız ne zaman yanılmışlardır ki zaten.

Konu başlığına dönersek eger ben, gerçekten güçlü ve akıllı insanları severim ve böyleleri her daim çevremde olsun isterim.

Çevremdeki insanların kalitesi, hayata bakış açıları benim için çok önemlidir. Çünkü bu bir anlamda sizin kim olduğunuzla da ilgilidir.

Aslında sizlere öncelikle Aysun Can için güçlü insan kimdir onu tanımlamam gerekir sanırım. Benim için güçlü insan, yatları, katları, atları olan, bankada deste deste parası olan insan değildir. İşim gereği bir sürü yatı, katı, villası olan insanla karşılaşıyorum zaten.

Benim için güçlü insan aklını kullanabilen, adaletli ve hak yemeyen kişidir. İsterse hiç parası olmasın, Allah’ın verdiği aklı kullanabilen, işini hukuka uygun yapan ve adaletli olan insanın sırtı zaten hiç bir zaman yere gelmez.

Çevremde böyle güçlü insanlar istiyorum ben. Akıllı, işini adam gibi yapan, hak yemeyen, az ama öz konuşan insanları istiyorum. Beni aşağı çekecek değil bana bir şeyler katacak, onlardan bir şeyler öğreneceğim insanlar istiyorum.

Sizin zamanınızı çalan, hakkınızı yiyen, sizi kullanmaya kalkan insanlardan uzak dururum.

Akıllı ama adaletli olmayan insanlardan da uzak dururum.

Aklı ve parası olup adaleti olmayan, boş konuşan insanlardan da uzak dururum.

Ben bir çemberin merkezindeyim ve sınırlarımdan içeri girmeyi başaran sadece bir kaç kişi var, çemberin çevresinde ise yığılma...

Yakında o çemberi başka bir çember daha çevreleyecek ve ben, Aysun Can’ın güçlü insan kavramı dışında kalanları yavaş yavaş eleyerek o ikinci çemberin de dışına atacağım.

Bana yanlış yapan insanları asla affetmem, yoksa onlara ikinci bir hata yapma rahatlığını tanımış olurum. Zamanı geldiğinde karşındakinden vazgeçmesini bilmek gerekiyor üzülmemek için.

Zaman değerli bir şeydir ve geri döndürülemeyecek tek şeydir.

Hayat kısa gerçekten!

Güzel günler sizinle olsun.

Aysun CAN

Bu Haber/Yazı yoruma kapatılmıştır.

SON KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0532 415 9404