akkurt 2
Okunma Sayısı: 604

Türk Olmayı Daha Anlayamadık‏

16 Aralık 2014 tarihli yazısı

Yazıma başlamadan önce hemen belirtmeliyim ki ben bir Türküm ve Türk olmak ile övünüyorum.Şimdi siz nereden çıktı bu diyeceksiniz.Hemen anlatıyım.Türklerin en büyük özelliği kurnaz olmaları ve her ortamda kendilerini kurtarabilecek bir yol mutlaka bularak o işten başarıyla çıkabilmeleri.
Bir rivayete göre Türkler bu zekalarını teknolojide kullansalardı Japonlar ya da Amerikalılardan çok daha önce keşifler,icatlar yapar,ay'a bile hepsinden önce çıkardık.Peki neden biz toplum olarak hep işin kaçar yanında zeka kullanır da biraz olsun üzerimize yük almak istemeyiz?
Yüz yıllar boyunca bilinen ve korkulan bir milletin evlatları iken şimdi zamanında dönüp bakmadığımız Avrupa'nın peşinde koşup duruyoruz?
Beceri,kabiliyet,sıcakkanlılık,zeka,kurnazlık kısacası her şeye sahip bir toplumuz.Ama küçük şeylere takılıp kalıyoruz işte.
Örneğin bu ülkede hala eşi kendisinden boşanacak diye karısını öldüren beyler,çocuğu ders çalışmadı diye çocuğunu döven aileler,huzurevinde bulunan yaşlılara eziyet eden bakıcılar, var oldukça şiddet,öfke var oldukça,kitap okumaktan uzak bir toplum olarak ilerlemek için çok fırın ekmek yemek gerek.Biraz düşünürsek aslında duyarsız bir toplum da olduk biz maalesef.Yan komşumuz eşine şiddet uyguluyor bizim gıkımız çıkmıyor,yanımızda adam bıçaklanıyor biz önümüze bakarak kaçarcasına gidiyoruz.Önce kendimize,ailemize sonra çevremize ve böylelikle ülkemize milletimize sahip çıkalım artık.Bunun için de silkelenmek ve özümüze dönmek gerek sanırım.

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

SON KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0532 415 9404