akkurt 2
Okunma Sayısı: 613

Nereye gidiyoruz

16 Aralık 2014 tarihli yazısı

Bu gün işe gelirken baktım da gerek otobüsün içindeki insanlar gerek ise yolda yürüyen ya da araba kullanan insanlar tamamen asosyal olmuşlar diyebilirim.
Sebep cep telefonları...
Hepimizin cebinde en son çıkan model cep telefonu var. Özellikle 99 Depreminden sonra herkes birer cep telefonu edindi.

Malum olası bir başka deprem olduğunda yakınlarımıza ulaşabilmek için.

Ancak daha sonra ülkemizde o kadar abartıldı ki cep telefon kullanımı,yanımızda kimin oturduğunu bile görmez olduk.

Çeşit çeşit oyunlar,internet,fecebook,twitter vs. derken dünyamız telefonun içinde hapsoldu ve bizde onun içinde kaybolduk.

Hele bir de kulaklıkla müzik dinlemek vardır ki evlere şenlik.

Kendimiz dışında yakın çevremizdekiler de aynı müziği bizimle dinler oluyor.Yoldan geçerken,araç kullanırken kulaklık oldukça kulağımızda kaza geçirme olasılığımız içten bile değil.

Dediğim gibi bu sabah İzmit caddelerinde gördüğüm tablo,elinde ya da kulağında telefonla işe,okula ya da her nereye gidiyorlarsa kendisini hayattan dışlamış insan topluluğuydu.Beni yanlış anlayıp teknoloji karşıtı sakın sanmayın lütfen.

Ancak sizlerde görüyorsunuz çocuklarımız sokaklarda yakan top,saklambaç gibi oyunları bilmez ve oynamaz oldu.Onun yerine bilgisayar oyunları evlerde yerini aldı.Dostlarla bir araya geldiğimizde sohbet ederdik,şimdi herkesin elinde bir telefon neredeyse mesajlaşarak konuşur olduk.

Bayram seyran artık kalıplaşmış telefon mesajlarında kaldı.Bütün bunları göz önünde bulundurursak sanırım toplum olarak biz teknolojiyi kullanmayı pek bilmiyoruz ve cılkını çıkarıyoruz.

Teknoloji bizi bozuyor...

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

SON KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0532 415 9404