Gölcük Belediyesi lastik iş
Okunma Sayısı: 2070

Siyaset Değil Hizmet İçin Varız

10 Aralık 2014 tarihli yazısı

Merhaba sevgili dostlar.

Yine güzel bir platformda güzel insanlarla siz değerli okurlarımız için kalemi elimize aldık. Bugüne kadar çeşitli platformlarda yazdığımız ve yaptığımız haberler ile her zaman etik değerlerimizi koruduğumuza inancımız tam. Bundan sonra da bu değerlerimizi koruyacak bir haber ağı ve kadrosu kuruldu. Bu haber sitesini kuran değerli ağabeyim Bülent Ekinci ile birlikte bir şeyler başarmak, siz değerleri okur ve takipçilerimizin memnuniyetini kazanmak beni mutlu etti ve edecektir.

Şahsım olarak her zaman sosyal sorumluluk projeleri, dernekler, kurumlar vs… ile işbirliği içerisinde olarak her zaman aktif ve pozitif yönde çalışan bir insan oldum. “Ve Körfez için çalıştım, çabaladım. Körfez benim için bir sevda. Körfez benim için bir ilçeden daha fazlası. Körfez bir memleket. Her ne kadar büyüklerimiz buraya başka illerden gelmiş olsak da biz artık Körfezli birer bireyiz. Ve bizler memleketimiz Körfezden sorumluyuz. Onun, dağından taşından insanına kadar biz sorumluyuz. Ben, sen, o. Burada bizler yaşıyoruz. Bura için bir şeyler yapmak bizim işimiz” dedik ve yeniden, yeni bir yoldan, yeni dostlarla yürümeye başladık. Yolumuzun adı; “Körfez Kent Konseyi”. Birkaç dönem önce kurulan gönüllü bir kuruluş. Olumsuz olsun diye söylemek istemem ancak bundan önce biraz gönülsüz olmuş bu kuruluş. Bizler gönlünü Körfez’e vermiş insanlar olarak görevi devraldık. Bizler gençlik meclisi başkanımız Hakan Tosun ve diğer kardeşim ile birlikte gençlik meclisi olarak göreve başladık. Başımızda büyüklerimiz var elbet. Bu görevi bize layık gören ve bizleri destekleyen çok sayıda büyüğümüz oldu. Başta Körfez Belediyemiz ve Başkanımız Sn. İsmail Baran, başkan yardımcımız ve kent konseyimizin başkanı Sn. İsa Taş ve ismini tek tek sayamayacağım birçok büyüğümüz bizlere her zaman destek oldular. Körfez için bir şeyler yapma adına bir araya gelen bizleri her zaman ileri taşıyacak olan güzel bir kadro kurduk.

Peki, biz neler yaptık? Neler yapıyoruz? Neler yapacağız? Amacımız ne? Yaptığımız ve yapacağımız programlardan biraz bahsetmek isterim. Gençlik meclisi olarak hedef kitlemiz gençlerimiz. Kötü alışkanlıkların çoğaldığı günümüzde, gençliğimizi daha faydalı alanlara yöneltmek ve gençlerimizi çevresi ve kendi hakkında bilinçlendirerek Körfez’de bir farkındalık oluşturmayı hedefliyoruz. Geçtiğimiz sene 19 Mayıs anma programları haricinde Körfez’de daha önce hiç yapılmamış bir organizasyona imza atarak Tuğrul Caddesinden T. Çiftlik sahile kadar kortej eşliğinde, türkülerle, marşlarla, coşkuyla yürüdük. Sahilde konserler ve eğlenceler yaptık. Olmayan bir programı biz gerçekleştirdik. Geçtiğimiz günlerde ulusal basında da büyük yer tutan Körfez Yarış Pisti alanının Körfez’e kazandırılması konusunun fitilini ateşledik ve toplumsal bir algı oluşmasını sağladık. Şuanda imza kampanyası ile devam eden süreçte önümüzde ki günlerde pist alanının Körfez’e ve Körfezlilere kazandırılması hususunda takipçisi oluyoruz. Düşünsenize; Körfez Kent Konseyi başka hiçbir ilçede bulunmayan muhteşem bir alanı halkın kullanımına sunacak. Geçtiğimiz Öğretmenler gününde ilçemizde belirlediğimiz pilot okullara Öğretmenler günü ziyareti yaparak, öğretmenlerimizin ve okullarımızın sorunlarını dinledik. Ve sorunları tedarik anlamında epeyce yol aldık. Yine Körfez’de bir ilk olan Tiyatroyu Körfez’e getiriyoruz. Görüşmelerimizi yaptık. Önümüzde ki haftalar da profesyonel bir tiyatro ekibini Körfez’de ağırlayarak ücretsiz bir tiyatro etkinliği düzenleyeceğiz. Kültür sanat anlamında ilçemizde bir ilk olacak. Bunlar çalışmalarımızdan bazıları. Bunların dışında daha birçok etkinlik ve projeye imza atıyoruz. Gençlik meclisinin yanında birde Fotoğrafçılık kulübü kurduk. Başkanlığını şahsen yapıyorum. İlçemizde ki fotoğraf ile uğraşan gençlerimizi bir araya getirmek için yapılandırdığımız bir kulüp. Geçtiğimiz haftalarda Fotoğrafçılık kulübü olarak ülkemizin doğası bozulmamış ender güzelliğe sahip bir yere; Bolu, Yedigöller bölgesine gezi düzenledik. Çok sayıda arkadaşımız katıldı. Harika bir doğa gezisi ve fotoğraf etkinliği oldu. Yine kulübümüzden Ahmet Turan Kural arkadaşımız uluslar arası bir başarıya imza atarak fotoğraf yarışmasında birinci oldu. Belediyemiz ile görüşmeler yaparak bir ödül töreni düzenledik ve başarıyı ödüllendirdik. Bizler amacımıza ulaşmak adına birçok etkinlik ve proje yapıyoruz.

Bizler Körfezi seviyoruz. Ve bizim gibi Körfez’i sevenleri de aramızda görmekten mutluluk duyarız. Bizleri sanal platformlardan takip edebilir ve etkinliklerimize katılabilirsiniz. Daha birçok başarıda ve mutlulukta buluşmak üzere…

Hoşça ve dostça kalın.

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Ali ÇINAR. - 13 Aralık 2014 02:09
güzel bir yazı yüreğine sağlık.
Hüseyin UMURBEK - 12 Aralık 2014 22:44
Çok güzel bir çalişma cok tesekkur ederım.Allah sızı nazarlardan korusun kıymetlı kardesım,değerli insan;şükranlarımı sunuyorum.

SON KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0532 415 9404