Gölcük Belediyesi lastik iş
Okunma Sayısı: 1948

Ben de aranızdayım

08 Aralık 2014 tarihli yazısı

Pek çok kişi, sosyal medyada bir anlık öfkeyle paylaştığım yazımla tanıdı beni.

Biraz fevri bir yazıydı ve Sayın Bülent Ekinci’nin de dikkatini çekmiş olacak ki gazetedeki köşesine taşıdı bu öfkemi.

Kendi kendime bir an bunu yapmış olabileceğime inanamasam da, aslında iyi ki de haykırmışım öfkemi diyorum şimdi.

Yolda durdurup beni tebrik eden o kadar çok kişi oldu ki; Aslında yanlış bir şey yapmadığımı ve sadece gayrimenkul sektöründe kimsenin söylemeye cesaret edemediği acı bir gerçegi dile getirdiğimi farkettim.

Peki kim bu Aysun Can diye merak ediyorsanız kısaca kendimden bahsedeyim sizleri fazla merakta bırakmadan.

1980 Almanya doğumluyum. Ortaokul ve liseyi Kocaeli’de okudum. Üniversite için ise Ankara’ya gittim. Çankaya Üniversitesi İngilizce İşletme mezunuyum. Okurken, iş hayatına hazırlık anlamında kamuda ve pek çok şirkette staj yaptım; Dış Ticaret Müsteşarlığı, Toyota, Alstom (sonradan Areva oldu) gibi büyük kurum ve kuruluşlar bunlardan bazıları. Aynı zamanda Hacettepe Üniversitesinde de iki yıl boyunca da sekizer aylık mesleki eğitim sertifika programlarına katıldım.

Mezun olduktan bir ay sonra ise İsviçre Büyük Elçiliğin’de Ulusal Proje Asistanı olarak profesyonel çalışma hayatına adım attım. Burada iki yıl çalıştıktan sonra Amerika’ya yerleşmeye karar verdim ve kısa bir süreliğine de, akademik kariyer planlarımı gerçeklerştirmek için Kanada’da Toronto Üniversite’sinde eğitim aldım ve tekrar Amerika’ya döndüm.

Amerika’da da 2 üniversiteden kabul aldım. Bu süreç içerisinde çeşitli şirketlerde pazarlama üzerine çalıştım. Üniversite’den sonra toplamda 8 yıllık bir yurt dışı tecrübem oldu. 2013 yılında da özel sebeplerden dolayı Türkiye’ye dönüş kararı aldım.

Kısacası doğduğumdan beri göçebe bir hayat sürüyorum; o ülke senin bu ülke benim gezdim ve kendimi hiç bir yere ait hissetmedim. Dünya vatandaşı olarak görüyorum kendimi desem yalan olmaz. Beni Afrikada’ki bir ülkenin ortasına da bıraksanız, oraya da uyum sağlarım, bukelamun gibiyimdir bu konuda. Her yerde ve her ortamda yaşayabilirim anlayacağınız.

Türkiye’ye döndükten sonra ise kendimi hasbel kader gayrimenkul sektörünün içinde buldum ve şimdi de “Aysun Can Gayrimenkul Yatırım ve Danışmanlık Hizmetleri” adı altında kendi şirketimi kurmuş bulunmaktayım.

Ve bundan böyle de bu köşe de sizlerle birlikte olacağım…

Sevgi ve saygılarımla,

Bu Haber/Yazı yoruma kapatılmıştır.

SON KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0532 415 9404