Küçükkaya: katı atık ücretine hayır

CHP İzmit ilçe başkan Mehmet Ümit Küçükkaya katı atık ücretinin belediye meclisinde yarın görüşüleceğini ve CHP olarak katı atık ücretine hayır diyeceklerini söyledi. CHP İzmit ilçe başkanı Mehmet Ümit Küçükkaya ilçe binasında yaptığı haftalık basın açıklamasında çarpıcı bir iddiayı ortaya attı. Küçükkaya, yarın İzmit belediye meclisinde katı atıklardan ücret alımı için görüşmeler yapılacağını söyledi. CHP olarak katı atık ücretinin alınmasına karşı çıktıklarını ve belediye meclisinde bu uygulamaya karşı çıkacaklarını söyledi.

 

DAİRE BAŞI 8, İŞ YERİ İÇİN 110 TL

İSU tarafından belediye adına alınacak olan katı atık ücretinin daireler için 8 tl, iş yerleri için 110 ile 125 tl arasında olacağını söyleyen Küçükkaya, "halkımızın yaşam şartlarını zorlaştıracak uygulamalara karşı çıkıyoruz. Ve bu uygulamanın sıkıntıya neden olacağını söylüyoruz. Küçük işyerleri ile büyük iş yerlerinin aynı oranda vergi verecekler, küçük işyerleri bu durumdan zararlı çıkacaktır. Bu açıdan bakıldığında bu büyük bir sıkıntı oluşturacaktır" dedi. Belediye meclisinde görüşmelerde bu konuya hayır diyeceklerini söyledi.

İZMİT BELEDİYESİNE SESLENDİ

İzmit belediye başkanı Nevzat doğana seslenen Küçükkaya, "geçen hafta gündeme getirdiğimiz yeni şehir mahallesindeki yolu bir an önce yapın. Eğere yapamıyorsanız çıkın ve biz yapamıyoruz, biz beceriksizlik yapıyoruz deyin. Siz isim tehşir etmeyi çok seversiniz, gidin Sedat Beyin evine bir pankart asın ve biz bu işi beceremedik deyin. Siz beceremediyseniz biz yaparız" dedi.

DEVLETTE DEVAMLILIK ESASTIR

Kocael'ide ulaşım anlamında verilen vaatlerin yerine bir türlü getirilmediğini ve hizmetlerin çok yavaşladığını söyleyen Küçükkaya, "Bu şekilde bir hizmet anlayışıyla, bu yavaşlıkla bu şehrin ulaşım sorununu çözemezsiniz. Kent nüfusunun bu hızla artması halinde çok büyük sıkıntılar olacak ve ulaşım patlama noktasına gelecektir" dedi. Küçükkaya, devlette devamlılığın esas olduğunu ve hizmetlerin de aynı şekilde devamlılık esasına göre yapılması gerektiğini söyledi.

GENÇLİĞİMİZ VE HEDEFLERİMİZ

Geçen hafta gençliğimiz ve hedeflerimiz arama konferansını gerçekleştiren ilçe yöneticilerinin üzerinde hemfikir olduğu konuların çok önemli tespitler olduğunu söyleyen Küçükkaya, "Bir kesim çöpten ekmek toplarken bir kesim lüks içerisinde yaşıyor. gelir dağılımının olduğu bir Türkiye istiyoruz. İnsanların yarın kaygısı olmadığı bir Türkiye, üniversiteli, işsizlerin olmadığı bir Türkiye, tarımsal üretimin kendine yeten bir durumda olduğu Türkiye, Hırsızların yönetimde olmadığı bir Türkiye, çevreyi koruyan bir sanayileşme, ekonomik kaygılarla oyların satılmadığı bir Türkiye,  yargının tam bağımsızlığı ve tarafsızlığı, işçilerin ölmediği, rantın ve yolsuzluğun olmadığı, insan yaşamının paradan önemli olduğu bir Türkiye, çocuk istismarının olmadığı, kimsenin ötekileştirilmediği, kadınların şiddet mağduru olmadığı, gündelikçilerin sigortalı olduğu ve kadınların eşya gibi kullanılmadığı bir Türkiye istiyoruz" şeklinde konuştu.

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

SON KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0532 415 9404