Anadolu Demokrat partiyi bekliyor

Demokrat parti İzmit ilçe başkanlığına yeniden, tek aday olarak katılan Mustafa Nazlıgül yeniden ilçe başkanı seçildi. Kongrede konuşan genel başkan yardımcısı Ertan Küçükay, anadolu insanı sizi bekliyor gidin ve davanızı anlatın dedi.

Demokrat Parti İzmit ilçe 4.olağan kongresi İmperyal Park otel toplantı salonunda gerçekleştirildi. Divan Başkanı Mehmet kılıç, Üyeler, Mükerrer Ocakoğlu, Ahmet Cengiz seçildi. Mevcut Başkan Mustafa Nazlıgül'ün tek aday olarak katıldığı kongrede Nazlıgül yeniden ilçe başkanı oldu. Kongreye Genel Başkan yardımcısı Ertan Küçükay, 19. ve 20. dönem milletvekili İsmail Kalkandere, Gik (Genel idare kurulu) üyesi ve genel başkan danışmanı Murat Aydoğdu, İl Başkanı Cem Serhat Dayanç, eski il başkanları, ( MKK) merkez karar kurulu üyesi Cem Şakoğlu, Eski ilçe başkanları, ilçe başkanları, delegeler ve partililer katıldı.

SİYASET HİZMET ETME MAKAMIDIR

Siyaset bana ne verecek anlayış değil ben milletime ne vereceğim anlayışıdır. AKP bugün yaptığı tüm hataları paralel yapı diyerek bir cemaatin üzerine yıkmaktadır. AKP'nin yaptığı Ak Saray bu milletin vergileriyle yapıldı. bu bir müslümana yakışırmı. AKP'nin tek mirası Ak SARAY olacaktır. Ancak Demokrat partiyi bu ülkeden çıkarırsak ne bir tane fabrika kalır ne de bir tane baraj kalır.

2015 SEÇİMLERİNDE MECLİSTE OLACAĞIZ

Bugün mecliste olamayışımızda tabi bzimde hatalarımız var. erken yapılan kongreler ve her kongrede genel başknaın seçilmesi durumu etki etmiştir. Diğer bir yandan AKP'nin mi,lleti kutuplaştırması sonucunda milletin nasılsa benim partim kazanamayacak anlayışın oluşmasıdır. Bizler 2015 seçimlerinde mecliste olacağıma inanıyorum" dedi.

"KİRLİ BİR ORTAMDA SİYASET YAPIYORUZ"

İl başkanı Dayanç yapmış olduğu, "Siyasetin bu kadar kirlendiği bir ortamda demokrat parti vazgeçilmez bir alternatif olmuştur. Çok zor şartlar altında siyaset yapıyoruz. Adeta dev küllerinden doğacak ve Demokrat Parti yeniden küllerinden doğacaktır" dedi.

"YENİDEN İKTİDAR OLABİLİRİZ"

Eski milletvekili İsmail kalkandere yaptığı konuşmada şunları kaydetti: "Partinin tabanı partinin tavanından bir şeyler bekler. Eğer Parti yöneticileri kendini hissettirebilirse halk da buna tepki verir. Teşkilatlarımız sizlerden bir kıvılcım bekliyor. Çok sıkıntılı bir dönemde bile bunu yapabiliriz, yapmalıyız da zaten. Türkiye'nin kalbinde yer eden Adnan Menderes ile başlayan hizmet aşkı sonrasında Adalet partisi dönemini yaşadık ve milletimizi adeta abaad ettik. Ancak ihtilaller bizlerin önünü hep kesmiştir. Adnan Menderesin önünü kesen Darbe Bizimde önümüzü kesti. Birçok kez çalışıp gayret ederek Türkiye'nin birinci partisi olduk. Şimdi önümüzdeki seçimlere aynı azim ve gayretle çalışırsak yeniden iktidar olabiliriz. Bu partinin vefalı insanları bu davayı tekrar ayağa kaldıracak ve yeniden ülkemiz için iktidara gelmeliyiz."

ANADOLU İNSANI BİZİ BEKLİYOR

Genel başkan yardımcısı Ertan Küçükay şöyle konuştu: "Çok genç bir genel başkanımız var bu misyonun içinden geliyor. Demokrat Partili bir belediye başkanının torunudur. Bu genç yaşına rağmen bu hissiyatı en derinden hissetmekteyiz. Oturduğumuz koltuklar hizmet etme yeridir. Evet çok zor şartlarda siyaset yapıyoruz ancak bahanelerin arkasına sığınmayacağız. Bizim işimiz bu, ve biz bu konuda çalışacağız. Haziran ayında genel seçimlerine gidiyoruz ve 4 yıl boyunca seçim olmayacak. Bu açıdan bu seçimler bizim için çok önemli bir durumdur. Kıratı kullanan başka partiler vardı ancak bizler yasal zeminde bu işin üzerine giderek kıratın kullanım hakkını aldık ve artık bizler kullanacağız. Bizim davamız kutlu bir davadır. Bu dava on yıllarca ülkeyi yöneten başbakanlar ve Cumhurbaşkanları yetiştiren bir davadır. Bizler bu milletin güvenini yeniden kazanıp yeniden meclise girmenin mücadelesi içinde olmalıyız.amanın ruhuna uygun olarak çalışıp Anadolu'ya çıkacağız ve elimizden gelen gayret göstereceğiz. Bu milletin yönetimini yeniden alabilmek için çalışacağız, geçmişte başardık yine başarabiliriz. Önümüze çıkan engellere rağmen yolumuza devam ettik. Bugün de el ele yeniden başaracağız. Şahsi menfaati uğruna partimizi satanlar olabilir, ancak yolumuza devam edeceğiz. Anadolu insanı yerinde bekliyor, sizleri bekliyor, gidin ve onlara davanızı anlatın ve inanın, inan ki millet de size inansın ve başaralım".

DP İzmit ilçe yönetim kurulu asil üyeleri : Mustafa Nazlıgül, Behlül Dayanç, Asil Tavacı, Birol Korkmaz, Halil Kaya, Uğur Saral, Sinan Baydır, Cemallettin Burgulu, Yekta Kuka, Tülay Budak, Işıl Nevruz, Etem Karahan, Ertuğrul Koç, Nuray Macit, Gökhan Ergin, Ali Civan, Yalçın Okçu, Harun Aktaş, Erhan Demirtaş, İrfan Moğul, Osman İsmailoğlu.

Yedek üyeler: Müahit Çalık, Aydın Yıldız, Kadir Çelik, İbrahim Topçu, Çiğdem Canova, Şahin Babaoğlu, Metin Güven, Nebi Gönenç, Sevcan Eyi, Metin Güven, Mehmet Uyar, Kürşat Kaya.

Disiplin Kurulu üyeleri: sabri Çakım, Ramazan Tekin, Mustafa Çolak, İrfan Bozdağ, Mustafa Kurhan, Mustafa Yılmaz, Ahmet Demir.

İl Delegeleri: İsmail Kalkandelen, Hayrettin Çetinkaya, Murat Aydoğdu, Cem Şakoğlu, Mustafa Nazlıgül, Behlül Dayanç, Mehmet Kılıç, Cem Dayanç, Zafer Çağlayan, Akif Ayva, Abdullah Gürkan, Metin Gürkan, Özer Karslı, Melike Kuka, Fuat Koç, İrfan Bozbağ, Saynur Malkoç, Halil Kaya, Ahmet Cengiz, Uğur Saral, Asil Tavacı, Yekta Kuka, İbrahim Çelik, Vedat Gönenç, Yeşim Dayanç, Aynur Kurti Serdar Kaman, Muhammet Ertürk, Cemil Can, Tülay Budak, Mücahit Çalık, Cemalettin Burgucu, Sinan Baydar, birol Korkmaz, Mustafa Kurhan, Necati Uzuner, Mehmet Yağız, Ramazan Tekin, Etem Karahan, Mustafa Çolak, Oktay Kalyoncu, Adil Nazlıgül, Ertuğrul Koç, Hüseyin Şenses, Halit Sağır, Raşit Pulat, Nebi Gönenç, Aşır Orak, Sabri Çakım, Mahit Koştur, Osman İsmailoğlu, Ayhan Şahin, Sait Özmüş, Saime Soydan, Mükerrem Ocakoğlu, Aydın Yıldız, Metin Kaya, Halit Aslan, Dursun Akoğlu, Aydan Uçar, Teoman Aydınoğlu, Ahmet Erman, Arda Süar, Serhat Baba, Işıl Nevruz, Göhan Ergin, Nuray Macit, Sevcan Eyi, Ali Yılmaz, Erol Gençtürk, Erhan Demirtaş, Yalçın Okçu, Mecit Gergin, Osman Kurt.

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

SON KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0532 415 9404