Erdoğan: Özellikle Baro'larla ilgili yapmak istediğimiz değişiklik

Kabine toplantısı sonrası açıklama yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, baroların yapısının değiştirilmesine yönelik uygulanmak istenen çoklu baro sistemi için hazırlanan kanun teklifinin yarın meclise sunulacağını açıkladı.

1 HABER SERVİSİ

Haber
1 HABER SERVİSİ

Kabine toplantısı sonrası açıklama yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, baroların yapısının değiştirilmesine yönelik uygulanmak istenen çoklu baro sistemi için hazırlanan kanun teklifinin yarın meclise sunulacağını açıkladı. Erdoğan açıklamasında şu ifadelere yer verdi;

 

"TEMSİL DÜZEYİ YÜKSEK BİR BARO OLMASINDAN YANAYIZ"

"Demokrasiye aykırı, hakkaniyete aykırı, dünyadaki örneklerine aykırı, milletimizin beklentilerine aykırı uygulamaların adı siyasette hak arayışı değildir. Köşeleri tutmuş, menfaatperestliklerini ideolojik söylemlerin arkasına gizleyenlerin ülkenin önünü tıkamasına daha fazla göz yummayacağız. Bu tartışmaların son örneklerinden birini meslek örgütleri, özellikle barolarla ilgili yapmayı planladığımız reform konusunda yaşıyoruz. Barolar başta olmak üzere meslek örgütlerinin sağlıksız yapıları, temsilde adalet başta olmak üzere faşizan yönetim yapıları sorunlar yaratıyor. Bizim hukuki düzenlemeyi yapmak yasama olarak meclisin asli görevi. Temsil düzeyi yüksek bir baro yapısı oluşturmakta kararlıyız."

 

"MİLLETVEKİLLERİMİZ KANUN TEKLİFİNİ YARIN VERECEK"

"Çoklu baro yönetimi üzerinde duruyoruz. Milletvekili arkadaşlarımız kanun teklifini yarın sabah veriyorlar. İnşallah bu düzenlemeyi en kısa sürede hayata geçireceğiz. Milletimiz bizden eksikleri tamamlamamızı, yanlışları düzeltmemizi bekliyor. Sorumluluğumuzun vicdanımıza, ülkemize ve milletimize karşı olduğunu gayet iyi biliyoruz. Attığımız her adımda milletimizin beklentilerini, ilgili tarafların görüşlerini, fayda maliyet analizini göz önünde bulunduruyoruz."

 

"KENDİMİZE GÖRE DOĞRU KABUL ETTİĞİMİZ KİMİ HUSUSLARDA YÜKSÜNMEDEN DÜZELTME YOLUNA GİDİYORUZ"

"Kendimize göre doğru kabul ettiğimiz kimi hususlarda farklı, haklı değerlendirmeler gördüğümüzde hiç yüksünmeden düzeltme yoluna da gidiyoruz. Ülkenin ve milletin hayrına yürüttüğümüz çalışmalara katkı vermeyenlere sadece gölge etmeyin başka ihsan istemez diyoruz.Hiçbir engelin, tuzağın, oyunun bizi yolumuzdan alı koymasına izin vermeyeceğiz. Şu kritik dönemi en iyi şekilde değerlendirmek için durmadan, duraksamadan reformları hayata geçirmeye devam edeceğiz"

 

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

SON KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0532 415 9404