Fethiye Caddesi'nin yeni görünümü için oy verme standı kuruldu

İzmit Belediyesi tarafından gerçekleştirilen Fethiye Caddesi’ni Yeniden Düzenleme Yarışması’nın sonuçları açıklandı. İzmit Belediyesinin resmi web sitesi olan www.izmit.bel.tr adresinden yapılan açıklamaya göre yarışma sonucunda üç eş değer ödül alan proje İzmitlilerin beğenisine sunulacak.

1 HABER SERVİSİ

Haber
1 HABER SERVİSİ

İzmit Belediyesi tarafından gerçekleştirilen Fethiye Caddesi’ni Yeniden Düzenleme Yarışması’nın sonuçları açıklandı. İzmit Belediyesinin resmi web sitesi olan www.izmit.bel.tr adresinden yapılan açıklamaya göre yarışma sonucunda üç eş değer ödül alan proje İzmitlilerin beğenisine sunulacak.

 

PROJELERİ İNCELEDİLER

Geçtiğimiz Mart ayında başlayan, Nisan ayında ödül töreni düzenlenmesi düşünülürken COVİD-19 Pandemisi nedeniyle ertelenen Fethiye Caddesi Yeniden Düzenleme Yarışması geçtiğimiz hafta İzmit Belediyesi Planetaryumu’nda sonuçlandı. Gerçekleşen jüri toplantısı sonrası jüri üyelerini ziyaret eden İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet ve İzmit Belediyesi Meclis Üyesi Arsal Arısal yarışmaya katılan projeleri inceledi ve jüri üyelerinden bilgi aldı.

 

HÜSEYİN EROL AÇIKLADI

İzmit Kent Konseyi Başkanı Hüseyin Erol söz konusu projelerin İzmitlilerin beğenisine sunulduğunu ve oy kullanma işleminin başladığını duyurdu. Fethiye Caddesi’nde İzmit Belediyesi’nin oy kullanım standı kurduğunu belirten Erol şu açıklamada bulundu: “İzmit Belediyemiz bir ilke daha imza atarak, kent içinde bulunan tarihi mekan ve çarşılarda yapmayı planladığı fiziki yenileme, düzenleme ve sosyal donatı çalışmalarını yerel esnafın ve yerel halkın beğenisine sunarak, ortak aklın ve ortak beğeninin uygulanmasına olanak sağlıyor. Bu amaçla, kentimizin tarihi mekanları arasında yer alan Fethiye Caddesi- İstiklal Caddesi ve ara bağlantı yolları arasında yapacağı yenileme çalışmaları için bir yarışma açmış ve bu yarışma geçtiğimiz hafta sonuçlanmıştı.

 

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

SON KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0532 415 9404