Başiskele’de cuma namazı kılınacak camiler açıklandı

Başiskele Belediyesi, 29 Mayıs Cuma günü (yarın) kapılarını ibadete açacak ilçedeki camilerin dezenfekte ve temizlik işlemlerini tamamladı.

1 HABER SERVİSİ

Haber
1 HABER SERVİSİ

Başiskele Belediyesi, 29 Mayıs Cuma günü (yarın) kapılarını ibadete açacak ilçedeki camilerin dezenfekte ve temizlik işlemlerini tamamladı. Başiskele’de Koronavirüs’e karşı başarılı bir mücadele gösteren Başiskele Belediyesi, Koronavirüs tedbirleri kapsamında “Kontrollü Sosyal Hayat” ile birlikte normalleşme sürecinde 29 Mayıs Cuma günü (yarın) kapılarını ibadete açacak ilçedeki camilerin dezenfekte ve temizlik işlemlerini tamamladı. 

 

DEZENFEKTE ÇALIŞMALARI TAMAMLANDI

Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın geçtiğimiz haftalarda Kabine Toplantısı sonrası 29 Mayıs Cuma günü cuma namazıyla birlikte öncelikle valilikler ve müftülükler tarafından belirlenen şartları uygun camilerin toplu ibadete açılacağını duyurmasının ardından Başiskele Belediye Başkanı M. Yasin Özlü’nün talimatıyla camilerde hemen dezenfekte çalışmalarına başlandı.

 

TAZYİKLİ SUYLA YIKANDI 

Başiskele Müftülüğü tarafından Cuma Namazı kılınacak camilerin ve açık alanların belirlenmesinin ardından cami avluları, stadlar ve açık alanlar Başiskele Belediyesi tarafından halk sağlığını korumak için özel solüsyonlu bol köpüklü tazyikli suyla yıkayarak tertemiz yaptı. Cami avlu ve bahçelerinin çevre düzenlemesi, mıntıka temizliğini de yapan belediye ekipleri, 29 Mayıs’tan itibaren öğle ve ikindi namazlarının cami içinde cemaatle kılınabilecek olması dolayısıyla cami içlerini de ilaçlayarak dezenfekte ettiler.

 

CUMA NAMAZI KILINACAK CAMİLER VE DİĞER ALANLAR AÇIKLANDI

Başiskele’de ibadete açılacak olan camilerin listesini vatandaşlar Başiskele Belediyesi ve Başiskele Müftülüğü web sitelerinden öğrenebilecek. Salgın süresince toplu ibadetlere kapalı olan ilçe sınırlarındaki tüm camilerimiz halkımızın güvenle, huzurla ve sağlıkla ibadet edebilmesi için düzenli olarak dezenfekte edilecek.29 Mayıs’ta Cuma Namazı kılınacak cami ve diğer alanların listesine https://www.basiskele.bel.tr/duyuru/1/3968/camiler-hakkinda-duyuru linkinden ulaşılabilir.

 

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

SON KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0532 415 9404