Belediye'nin kendi serası İzmit'in dört bir yanını çiçeklendirecek

Doğaya büyük önem veren İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet, İzmit’in daha yeşil bir görünüm kazanması için kendi peyzaj çalışmalarını başlattı.

1 HABER SERVİSİ

Haber
1 HABER SERVİSİ

Doğaya büyük önem veren İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet, İzmit’in daha yeşil bir görünüm kazanması için peyzaj çalışmalarını başlattı.Park ve Bahçeler Müdürlüğü’nün çalışmaları ile İzmit’in dört bir tarafına dikilecek olan mevsimlik çiçek ve süs bitkileri, artık İzmit Belediyesine ait seralarda yetiştirilecek. İzmit Belediyesi tasarruf uygulamalarına bir yenisini daha ekleyerek kendi serasını kurmaya hazırlanıyor. Kurulacak olan seralar ile mevsimlik çiçek ve süs bitkilerini en az maliyetle kendisi üretecek olan İzmit Belediyesi, üretilen çiçek ve bitkilerle İzmit’in güzelliğine güzellik katacak.

 

"SÜS BİTKİLERİ VE ÇİÇEKLER EKİLECEK"

İzmit’i daha yeşil bir hale getirmek ve bunu en az maliyetle yapmak için çalışan İzmit Belediyesi, seraların proje aşamalarının tamamladığını ve Haziran ayı içerisinde kurulumlarının gerçekleştirileceğini açıkladı. Haziran ayı itibariyle Park ve Bahçeler Müdürlüğü’ne bağlı uzman teknik personel tarafından yetiştirilecek olan bitkiler, mevsimlik sürelerine göre dikime hazır hale getirilerek, park ve yeşil alanlardaki yerlerini alacak.Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, vatandaşların rahatça nefes alabilecekleri yeşil alanlar oluşturarak, park, yeşil alan ve refüjlerin yaz kış estetik görünüme sahip olmaları için kendi serasında üretilen bitkileri kullanacak.

SRA

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

SON KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0532 415 9404