akkurt 2

Başkan Hürriyet Cedit Mahallesi esnafını yalnız bırakmadı

Cedit Mahallesi Kentsel Dönüşüm Projesi'nin bakanlığa devredilmesinin ardından İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet, mahalle esnafını ziyaret ederek;"Projede bazı adımlar var ve bunların yürümesi için Bakanlığa devrettik ama bu projeden elimizi tamamen çektiğimiz anlamına gelmiyor" dedi.

1 HABER SERVİSİ

Haber
1 HABER SERVİSİ

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın ve İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet dün Ankara’da Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum ile görüşerek Cedit Kentsel Dönüşüm Projesi’ni bakanlığa devredildiğini açıkladı. Açıklamanın ardından Başkan Hürriyet bugün İzmit Belediyesi CHP Meclis Üyesi Tuncay Aşkın, İzmit Belediyesi İYİ Parti Meclis Üyesi Yaşar Kardaş, CHP İzmit İlçe Yöneticisi Tuncay Çakır, Cedit Mahalle Muhtarı Nabi Keskin ile mahalle esnafını ziyaret etti.

 

"PROJEYLE İLGİLİ NE GEREKİYORSA YAPACAĞIZ"

Projenin devredildiğini ancak projeyi takipte olduklarını ifade eden Başkan Hürriyet; "Biz elimizi çekmedik çünkü orada bizim de gayrimenkulumuz var, bir tane parselimiz var. O parsellerle ilgili bakanlığa da ileteceğiz şimdi şartları değerlendireceğiz orada. Bu parselleri gerekirse Ceditli’ye herhangi bir yük binmesin diye maliyetleri düşürmek için hiçbir sıkıntı çıkarmadan bedelsiz devretmeye hazırız. Sosyal donatı alanlarının yapımını üstlenebiliriz. Evet projenin tamamını üstlenecek halimiz yok ama proje şekillendikten sonra sosyal donatı alanlarında bakanlıktan yükü almaya hazırız. Hem yük azalır hem de ödeyeceği rakam azalmış olur. Tahir bey de Bakanlığın istediği herhangi bir şeyde ‘Biz de devreye girmeye hazırız’ dedi. Dolayısıyla iki belediye bakanlığın yükünü azaltmak için yardım sözü verdik. O parselleri devrettiğimizde o mali yük biraz azalacak. Sizin de üstünüze yük bindirmemek olacak bu, hiçbir sıkıntı çıkarmadan gereğini yapacağız ya da yeni bir projede sizin hakkınız zahi olmasın diye bakanlık o parselleri kullanabilecek. Protokol yapacağız, yeni anlaşma yapacağız biz bu konuda hiçbir sıkıntı çıkarmayacağız." dedi.

 

“KAYGILARIM OLSA DA VATANDAŞ MAĞDUR”

Projede siyasete yer olmayacağını söyleyen Başkan Hürriyet açıklamalarını; "Siyaset üstü bu konu, siyasete malzeme etmemek için önünü açmak istedik. İnat etsek daha çok mağdur olacaksınız. Pandemi sürecini kimse tahmin etmedi, devletin de sıkıntısı var şu anda. Sonuçta devlet de bizim devletimiz. Hiçbirimiz böyle olmasını istemiyorduk. Her ne kadar kaygılarım olsa da vatandaş mağdur bunun üzerinden siyaset yapacak değilim, insanları mağdur edecek değilim. O yüzden bu anlamda ben huzurunuzda Büyükşehir başkanına da, bakanlığa da gerçekten teşekkür ediyorum.” şeklinde tamamladı.

 

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

SON KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0532 415 9404