Ülkemiz için çalışıyoruz

Vali Güzelloğlu dün sabah kahvaltıda TÜMSİAD başkanı Erdoğan Yılmaz ve yönetim kurulu üyeleri ile kahvaltıda buluştu. Kahvaltı sonrası konuşan TÜMSİAD kocaeli şube başkanı Erdoğan Yılmaz, vatanımız için çalışan bir dernek olduk dedi.

Kocaeli valisi Hasan Basri Güzeloğlu TÜMSİAD Kocaeli şube başkanı Erdoğan Yılamaz Ve yönetimine iadeyi ziyarette bulundu. TÜMSİAD binasında birlikte kahvaltı yapıldı. Ardından söz alan Erdoğan Yılmaz vali beyin çok sıcak kanlı ve seven bir insan olduğunu söyleyerek, tıpkı soyadı gibi kocaeli'ye güzellikler getirdiğini söyledi. Yılmaz, "bizler vatanı ve milleti için çalışan bir derneğiz" dedi.

 

"KISA ZAMANDA BÜYÜK İŞLER YAPTIK"

Yılmaz, "TÜMSİAD olarak uzun yolları kısa zamanda kat ettik. Vatanımız ve milletimiz için hayırlı olan bütün çalışmalar içinde olmaya çalıştık. Referandumda evet diyerek çözüm sürecine destek olduk ve akıtılan kanın bir an evvel durması gerektiğini söyledik. Doğudaki şubelerimizi açarak, sadece ekonomik anlamda bir kalkınma değil sosyal anlamda da kalkınmanın öncüsü olduk. 2 Ay içinde 200 kişiye rozet takarak hem Türkiye'de hem de dünyada bir ilki başardık" dedi.

 

"SEÇİMLERE VATAN MESELESİ OLARAK BAKTIK"

TÜMSİAD olarak bütün seçimlere vatan ve millet meselesi olarak baktıklarını söyleyen Yılmaz, "bu iktidar gitsin diyenlere hakkınızı sandıkta savunun diyerek istikrarın yanında olduk. Yatırımlarımızı ülkemiz ve şehrimiz için yaptık. Türkiye'nin kalkınması ve ilerlemesi için Kocaeli'nin öncü şehir olması gerektiğini düşündük ve ona göre çalışmalar içinde olduk" dedi.

 

 

"ŞEHRİMİZE GÜZELLİK KATTINIZ"

Yılmaz şöyle devam etti: "Sayın valimiz tıpkı soyadı gibi olup adeta şehrimize güzellikler getirdi. İçten ve samimi duygularla bizleri karşıladı. Bizler bürokrasi ve halkın kucaklaşmasını hayal ederken, bunu sayın valimiz en güzel şekilde ortaya koydu. Bizler sayın valimizi çok sevdik. Bir insanın kendisini severseniz memleketini de seversiniz. Sayın valimizi tanıdıktan sonra bizim peygamberler şehri Urfa'ya bakışımız ve sevgimiz bir kat daha artmıştır. Bizler sayın Valimize olan sevgimizi göstermek için özel yaptırdığımız ve adına vali tatlısı dediğimiz bir tatlı yaptırdık ve bundan sonra vali tatlısı adıyla üretilip satılacaktır" dedi.

 

DEVLET MİLLET KAYNAŞMASI

Kahvaltı sonra konuşan vali Güzeloğlu, "Bizim için önemli olan devlet millet kaynaşmasıdır. Bu amaca hizmet etmek için çalışıyoruz. İnsanı merkeze alan bir yönetim içerisinde olmaya çalışıyoruz. Temel amaç insanın mutluluğudur. Hizmet ederken dikkat edilmesi gereken en önemli olaylardan birisi de gönül yapmaktır. İnsanlara istedikleri gibi hizmet etmek çok önemlidir. İnsan merkezli çalışıp gayret ettiğimizi bütün halkımıza hissettirmek istiyoruz.

 

"SADECE EKONOMİK KAZANÇ DEĞİL"

Yatırım yaparken sadece ekonomik kaygılarla yatırım yapmak değil, bizi biz yapan değerlerle birlikte kazanma anlayışı içerisinde olmalıyız diyen Güzeloğlu, "Bizim esnaf geçmişimiz Ahiliğe dayanır. Ahilik ise birlikte hak ve adaletle kazanmak demektir. Sahip olduğumuz değerlerle birlikte yükselmek demektir. Siz iş adamlarında bu şekilde bir anlayışı içinde olmanızı istiyorum. Sizlerin yaptığı ve yapacağı yatırımlarla ülkemiz hak ettiği yere, 2023 vizyonuna ulaşabilecektir. Bu anlamda TÜMSİAD'ın Kocaeli'de güçlü yatırımlar yapması ve Türkiye'de diğer şehirlere örnek olacak konumda olması son derece önemlidir. Bu bizim için gurur vericidir, bu anlamda sizleri tebrik ediyorum.

 

"KOCAELİ TÜRKİYE'NİN BEYNİ"

Türkiye'nin dış ticaret hacminin %20 dış ticaretini Kocaeli'nin yaptığını söyleyen Güzeloğlu, "Kocaeli yatırım mallarında Türkiye'de %15 oranında, ihracat rakamlarında Türkiye'de oranı en fazla artan konumdadır. Bu anlamda Kocaeli Türkiye ekonomisinin kalbi, beyni durumundadır. İhracata dayalı yüksek katma değer üreten bir şehir durumundadır. Kocaeli'ye yakışır bir şekilde Avrasya'nın en büyük bilişim vadisini Muallim köyde başlattık. Bilimin ışığında yüksek katma değer üreten bir yapıya kavuşuyoruz. Bütün bunları devlet millet el ele birlikte başaracağız" dedi

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

SON KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0532 415 9404