akkurt 2

Lastik-İş Genel Başkanı Sarı: Geri Adım Atmayacağız

Lastik-İş Sendikası Genel Başkanı Alaaddin Sarı, genel merkez yöneticileriyle birlikte Prometeon Pirelli Fabrikası'nda işçilerle biraraya geldi. Fabrikada işçiler tarafından coşkulu bir şekilde karşılanan Sarı, kazanılmış haklardan asla geri adım atmayacaklarını vurguladı.

Aysun CAN

Haber
Aysun CAN

İlimizde yaklaşık 5.000 işçiyi ilgilendiren toplu sözleşme görüşmeleri devam ediyor. Geçen hafta Brisa'da işçilerle biraraya gelerek sözleşme sürecini anlatan Lastik-İş Sendikası Genel Başkanı Alaaddin Sarı bugün Prometeon Pirelli Fabrikasında işçilerle buluştu.


Sarı'ya Toplu Sözleşme Daire Başkanı Ziya Ünal, Mali İşler Daire Başkanı Necdet Ulusoy, Örgütlenme Daire Başkanı Alperen Şakacı, Hukuk Daire Başkanı Ali Öztürk ve Eğitim Basın-Yayın Daire Başkanı Salih Gür eşlik etti.


İşçiler tarafından coşkulu bir şekilde karşılanan Genel Başkan Alaaddin Sarı, fabrika yemekhanesinde toplanan işçilere süreçle ilgili bilgi verdi.

 

Toplu sözleşme sürecinde işçilerin sergilediği duruşun kendilerine büyük moral ve destek verdiğini vurgulayan Sarı, "Sakın birliğinizi bozmayın, birlikte tüm engelleri aşacağız" diye konuştu.

 

Sarı sözlerini şöyle sürdürdü ; "Zor bir dönemden geçiyoruz. Toplu sözleşme hedefimize ulaşmak istiyorsak birlik ve beraberliğimizi arttırarak ve dayanışmamızı sürdürmeliyiz. Toplu sözleşme hedefimiz ise satın alma gücünü ve kazanılmış haklarımızı korumak; güvencesiz çalışma ile kiralık işçiliğe karşı çıkmak ayrıca destek işçilerini iyileştirmek ve iş güvencemizi korumaktır."

 

Sarı, destek hizmetlerinde çalışan işçileri de belli bir noktaya getirmeyi hedeflediklerini söyledi.

 

 

 

WhatsApp Image 2020-01-21 at 17.39.38

 

WhatsApp Image 2020-01-21 at 17.39.36

 

WhatsApp Image 2020-01-21 at 17.39.37 (1)

 

 

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

SON KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0532 415 9404