akkurt 2

İZMİT SİMİDİ TESCİLLENDİ

KOTO tarafından tescil başvurusu yapılan İzmit Simidi 13 Eylül tarihinde tescillendi. Tescil sonrası Türk Patent ve Marka Kurumu Coğrafi İşaretler Daire Başkanı Hakan Kızıltepe tescil belgesini KOTO Başkanı Necmi Bulut ve Meclis Başkanı Akın Doğan’a takdim etti

Aysun CAN

Haber
Aysun CAN

Kocaeli Ticaret Odası Ekim Ayı Meclis Toplantısı Burhan Kasım Toplantı Salonu’nda gerçekleştirildi. Toplantının ana konusu İzmit Simidinin Coğrafi işaretinin 13 Eylül’de Kocaeli Ticaret Odası adına tescillenmesi oldu. Toplantıya konuk konuşmacı olarak ise Türk Patent ve Marka Kurumu Coğrafi İşaretler Daire Başkanı Hakan Kızıltepe geldi.  Toplantıya KOTO Başkanı Necmi Bulut’un yanı sıra KOTO Meclis Üyeleri katıldı. 

 

TAKLİTLERE KARŞI KORUMA


Toplantıda konuşan Türk Patent ve Marka Kurumu Coğrafi İşaretler Daire Başkanı Hakan Kızıltepe, “İzmit simidinin tescil belgesinin bugün takdim edeceğiz ama öncelikle coğrafi işaret nedir onu bir anlayalım. Yöremizin meşhurluğu olan ve uzun süredir üretilen bir ürünü varsa bunun korunması ve üretiminin artmasıdır. Patent aslında bilimsel buluşların karşılığıdır. Bunun karşılığında da size kullanım ücreti ödenir. Marka ise belli bir süre üretilen ürünün isim karşılığıdır. Taklit edilmesi mümkündür. Siz de onun marka karşılığını tescil ederek taklitlere karşı koruma sağlayabilirsiniz” dedi.

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

SON KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0532 415 9404