akkurt 2

AKP Ayak Diriyor

dali

Haber
dali

Şehirde dengeler değişiyor…

 

Siyasi arenada her geçen gün yeni olaylar, yeni bakış açıları baş gösteriyor.  Tabi bu durum CHP’nin lehine. Sonuç olarak son yerel seçimlerde AKP karşısında ezici bir üstünlük elde etti. 

 

Fırsatlar doğru değerlendirilirse CHP Büyükşehir Belediyesi hayaline, sihirli bir merdiven kullanıyormuşçasına hızla tırmanabilir. CHP doğru hamleler yapmaya devam ederse, kentimizde uzun yıllardır süren AKP iktidarı çok ciddi sekteye uğrayabilir.

 

Tabi bizimki bir yorum en nihayetinde. Yapılan hamlelerin niteliğine ve doğruluğuna elbette ki vatandaş karar verecek.

 

Ancak belirtmeden geçmemek gereken bir konu var.

 

Vatandaş İzmit Belediyesi’nin faaliyetleri nedeniyle kendilerine değer verildiğini hissetmeye başlıyor. 

 

219016

 

 

 

Örneğin, sıradan bir vatandaş yaşadığı sokaktaki bir çukuru sosyal medya üzerinden belediye yetkililerine bildiriyor ve anlık geri dönüş alıyor, süreci takip edebiliyor. Tabi bu eskiden olduğu gibi bir oyalama taktiği değil. Ardından belediye görevlileri anlık olarak bu çukuru tamir ediyor ve vatandaşa tekrar bilgi aktarılıyor. Uzun lafın kısası iletişimin tüm nimetlerinden faydalanılıyor vatandaşa hizmet götürmek için. 

Neredeyse 20 yıldır ciddiye alınmayan vatandaş, bu basit iletişim ağıyla birlikte sesini duyurma fırsatı yakalıyor. Alınan geri bildirimler de bu ihtiyacın ne kadar elzem olduğunu ortaya koyuyor.

 

CHP planları ve projeleriyle her ne kadar halka hizmet etme yolunda olsa da o yolun önünde uzanan engel ne bir bayır ne de bir tepe… AKP sahip olduğu ilçe meclisi çoğunluğuyla birlikte İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet’in önünde aşılması güç ve sarp kayalardan oluşan bir dağ gibi yükseliyor. İdeoloji uğruna veto edilen proje sayısı parmak ile sayılamıyor desek abartmış olmayız.

 

İzmit Belediye meclisini yakından takip edenler, tüm yaşananları izleyenler, AKP’li üyelerin reddettiği konuları hatırlayacaktır. AKP kanadı öyle ilginç hamleler yapıyor ki vatandaşın nezdinde komik duruma düşmekten kurtulamıyorlar. Başkan Hürriyet’in yeni hizmet anlayışını baltalamak adına ipe sapa gelmez iddialar savurmaktan da geri durmuyor AKP’li meclis üyeleri. 

 

Ancak kulağımıza gelen bir takım bilgiler yapılan hamlelerin baltalamakla da kalmayarak sabote etmeye doğru ilerlediğine işaret ediyor. 

 

AKP ayak diriyor anlayacağınız...

 

Herkes durumdan memnun, CHP’liler memnun, vatandaş memnun, İYİ Partililer memnun, hatta AKP’li vatandaşlar bile memnun. Ancak AKP’li meclis üyeleri içinde bulundukları durumdan hiç memnun değiller. Hatta bu olumlu hizmet anlayışına köstek bile oldukları söylenebilir. 

 

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

SON KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0532 415 9404