Başkan Hürriyet: Çocuk Oyuncağına Çevirmeyin

İzmit Belediye Meclisi Eylül ayı meclis toplantısı 2’nci oturumu Belsa Plaza’da gerçekleştirildi. Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet’in başkanlığında gerçekleşen ikinci oturumda Başkan Hürriyet AKP’li meclis üyesi Hayrettin Ünlü’nün ısrarlı itirazlarına tepki göstererek ” Burayı çocuk oyuncağına çevirmeyin” dedi.

1 HABER SERVİSİ

Haber
1 HABER SERVİSİ

 

AKP’LİLER RET

İzmit Belediyesi Eylül ayı meclis toplantısı 2’nci oturumu Belsa Plaza’da gerçekleştirildi. Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet’in başkanlığında gerçekleşen ikinci oturumda araç alımı ve araç alımı için kredi çekilmesi ile ilgili yetki kararı görüşüldü. Toplantıda taşıt ve iş makinelerinin alımı oy birliği ile komisyondan gelirken özel, kamu ve iller bankasından kredi alımı ise komisyonda AK Partili meclis üyeleri tarafından ret edildi.

BAŞKANI OLARAK DOĞMADIK

Toplantıda taşıt ve iş makinelerinin alımı oy birliği ile komisyondan gelirken özel, kamu ve iller bankasından kredi alımı ise komisyonda AKP’li meclis üyeleri tarafından ret edildi. Tansiyonun sürekli yükseldiği oturumda Hayrettin Ünlü’nün itirazlarına sinirlenen Başkan Hürriyet: Biz anamızın kanından belediye başkanı ya da meclis üyesi olarak doğmadık.  50 milyonluk bir alımdan bahsediyoruz” diye konuştu.

ÇOCUK OYUNCAĞINA ÇEVİRMEYİN

Sözlerine devam eden Hürriyet,” Bu iş çocuk oyuncağı değil. Milletin milyonlarını doğru kullanmaktan bahsediyoruz. Ne olursunuz burayı çocuk oyuncağına çevirmeyin. Sizi ciddiyete davet ediyorum” dedi. İzmit Belediyesi’nin kar-zarar sunumu ile devam eden meclis toplantısında AKP’li üyelerin araçları belediyenin kendi bütçesinden yani kredi çekmeden alması gerektiğini savunması üzerine tansiyon tekrar tavan yaptı.

ZATEN KASADA HİÇ PARA YOK

Konu ile ilgili konuşan Başkan Hürriyet,” Zaten kasada para yok. Sıradan bir şirket bu ihalelere giremez. İhaleye girecekler belli. Burada başka bir niyet okumak istemiyorum. Keşke kasamızda para olsa da peşin alsak. Keşke borç olmasaydı. Her ortamda, gerek afişler asarak, videolar kullanarak, yerel ve ulusal basında yapılan israflarınızı anlatacağım. Bu milleti uğrattığınız zararı herkes bilecek” diye konuştu.

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Akın Soysan - 13 Eylül 2019 20:13
Sonunda gerçek yüzünüz ortaya çıktı. AKP zihniyeti bizi hicbir yere vardıramaz. Arkandayız Fatma Başkanımmmm!
Samet Tekin - 13 Eylül 2019 19:54
Herkes bilecek başkan dediğin böyle olur

SON KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0532 415 9404