AKP’liler ipe un serdi: Araçları alın ama kredi kullanmayın

Bugün ikinci oturumu gerçekleşen eylül ayı meclis toplantısında AKP’li üyeler Hürriyet’e araçları belediyenin öz kaynaklarıyla alınması gerektiğini söyledi. Ancak İzmit Belediyesi’nin kasası AKP’li Nevzat Doğan döneminden bomboş hatta 220 milyon lira borçla devralınmıştı.

flpanel

Haber
flpanel

Bugün gerçekleşen İzmit Meclisi’nde  belediyenin yaklaşık 200 adet araç alımına ilişkin AKP’li meclis üyeleri “İsterseniz araçları alın ama kredi kullanamazsınız””dedi. AKP’li Nevzat Doğan döneminden yaklaşık 220 milyon TL borcu bulunan İzmit Belediyesi’nin söz konusu araçları kredi kullanmadan alması mümkün değilken muhalefet meclis üyelerinin bu tutumu ipe un sermek olarak yorumlandı. 

 

AKP’LİLERİN OYLARIYLA REDDEDİLDİ


İzmit Belediyesi 48 ayda yaklaşık 60 milyon liralık kar elde edecek olmasına rağmen araç alımı AKP’lilerin oylarıyla reddedildi. Konu ile ilgili konuşan Başkan Hürriyet,” Zaten kasada para yok. Sıradan bir şirket bu ihalelere giremez. İhaleye kimlere yakın olan şirketlerin girebileceği belli. Burada başka bir niyet okumak istemiyorum. Keşke kasamızda para olsa da peşin alsak. Keşke borç olmasaydı peşin alabilseydik. Ancak belediyesi sizlerden borçla devraldık” dedi.

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Akın Soysan - 13 Eylül 2019 20:13
Sonuna kadar arkandayız Fatma Başkanımm sen oldugun sürece sırtımız yere gelmez.
Yaşar Koca - 13 Eylül 2019 19:56
Bi başkan bilirim bu saaten sora başka tanımmam

SON KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0532 415 9404