akkurt 2

Eğitim Bir Sen Kadin Komisyonundan Çay

Eğitim Bir Sen Izmit Kadın Komisyonu bayan üyeleriyle "Çay Günü" düzenledi. Yapılan etkinliğe İzmit'in çeşitli okullarında görev yapan bayan öğretmenler katıldı. Bayan öğretmenler hem çay içip sohbet ettiler hem de isteklerini İl ve İlce temsilcilerine ilettiler.

Haber

Düzenlenen etkinliğe kısa bir konuşma yaparak Eğitim Bir Sen İzmit İlce Başkanı Gökhan Dumrul da dahil oldu. Yaptığı konuşmada öğretmenlik mesleğinde kadınların önemine değindi. Ayrıca öğretmenlere yönelik performans degerlendirmesinin kabul edilebilir olmadığını ve bu konuyla ilgili 81 ilde imza çalışması

başlattıklarını dile getirdi.

 

2

Etkinliğe Eğitim Bir Sen Kocaeli Kadın Komisyonu İl Başkanı Hülya Yelok Yaşa da katıldı.
Hülya Yaşa yaptığı konuşmada " Sizlerin her zaman yanındayız, bunu unutmayın." dedi.
Kadın Komisyonu olarak yaptıkları çalışmalardan bahseden Hülya Yaşa "Bizler sadece Kocaeli'de değil tüm Türkiye'de ve hatta dünyada her kadının sesi olmayaca gayret ediyoruz. Bu anlayışla 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nde Vicdan Konvoyu'na katılarak Hatay'a gittik. Orada Suriye'de zulüm gören, insanlık dışı muameleler maruz kalan kadınlarımızın sesi tüm dünyaya haykırdık" dedi.

 

3
Eğitim Bir Sen Izmit İlçe Kadın Komisyonu Başkanı Nurcan Sakin de katılım sağlayan meslektaşlarına teşekkür ederek "Biz temeline sevgiyi, hoşgörüyü alan bir sendikayız; birlik beraberlik içinde bu davayı birlikte taşıyacağız. Bundan sonra farklı sosyal ve kültürel faaliyetlerde sık sık görüşeceğiz"dedi.
Nurcan Sakin konuşmasında şu ifadelere de yer verdi: "Biz Ümmetin derdiyle dertlenen bir sendikayız.
Arakan'da, Halep'te, Türkistan'da, Doğu Guta'da dünyanın farklı coğrafyalarında bulunan kardeşlerimizin de haklarını savunmak gayretindeyiz. Bu bilinçle 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nde Vicdan Konvoyu'na katılarak Suriyeli kadınlarımızın sesini dünyaya duyurmaya çalıştık. Bundan sonra da mazlumların sesi olmaya devam edeceğiz."

 

4
Tüm katılımcılar yapılan etkinlikten memnun oldugunu ve e kısa zamanda yeni bir etkinlikle bir araya gelmek istediklerini ifade ettiler.

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Üye - 03 Ekim 2018 11:40
Keleşoğlunu istiyoruz

SON KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0532 415 9404