Ajans kOCAELİ gAYRİMENKUL

Kadınlardan örnek davranış Panelden sonra organlarını bağışladılar

İlimizde bulunan M.Sinan Dereli Ortaokulu Okul Aile Birliği düzenledikleri ‘Hayat için el ele. Haydi Organ Bağışı’ konulu panel sonrası Organlarını bağışlayarak örnek davranışta bulundu.

Haber

M.Sinan Dereli’de düzenlenen Organ Bağışı konulu panele konuşmacı olarak İlçe Sağlık Müdürlüğü’nden Doktor Ayşegül Akçığ, Okul Müdürü İsa Dede, Okul Aile Birliği Başkanı Gülten Sevilir Uğur, Yasemin Pehlivan, Özlem Bayram, Arzu Güner, Işıl Harman, Filiz Çubukcu, Raziye Kulak, Zuhak Gök, Ayşe Erdoğan Algan ve veliler katıldı. İlimizin 81 ili geçerek organ bağışında Türkiye birincisi olduğunu söyleyen Doktor Ayşegül Akçığ, “Organ nakli, vücutta görevini yapamayan bir organın yerine yerine yeni bir organın nakledilmesidir. Bu da canlı bir vericiden veya beyin ölümü gelişmiş, organları bağışlanmış kişiden alınan sağlam ve aynı görevi üstlenecek bir organın alınması ile gerçekleşir. Nerede yaşam varsa orada umut vardır. Benzersiz olan ise yaşam sonlandığında dahi umut olabilmek ve o umutla birlikte yaşamda yeniden varolabilmektir” dedi.

2
Orhan bağışı bekleyen 70 bine yakın hasta olduğunu söyleyen Akçığ, tek çaresi kendine uygun organ naklinin olduğunu ve zamanla yarıştıklarını söyleyerek organ bağışının önemini vurguladı. Panelden sonra ise Okul Müdürü İsa Dede ile birilikte Okula Aile Birliği üyeleri ile panele katılan bayanlar, “Karanlık gözlere ışık, tükenmiş kalplere hayat, Çaresiz yüreklere umut” olmak için organlarını bağışladı.

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

SON KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0532 415 9404