Ajans kOCAELİ gAYRİMENKUL

YENİ OKUL VE EĞİTİM SİSTEMİ TANITILDI

Özel Yıldızlar Akademisi Gündüz Bakımevi yeni binasının tanıtımı ve ikinci yaşını kahvaltılı veli programıyla karşıladı.

Haber

Okul öncesi eğitim kurumu olan İzmit Özel Yıldızlar Akademisi yeni eğitim yuvasını, kurumun ikinci yılını doldurduğu günde kutladı. Çifte kutlamanın yapıldığı veli buluşmasına yaklaşık 40 aile katıldı. Konuklarını güler yüzle karşılayan kurum sahipleri Nurdan Yıldız Güneş, Pınar Yıldız ve Melike Gümüşgöz velilere yakın ilgi gösterdi. Bu buluşmada Özel Yıldızlar Akademisinin logosunun da yer aldığı yenilikler ve uygulanacak olan “Reggio Emilia” yaklaşımı da tanıtıldı. Birlikte yapılan kahvaltının ardından yeni eğitim binası ve eğitimler hakkında bilgilendirme yapıldı. Daha sonra yeni okul binasını dolaşma imkânı bulan veliler deyim yerindeyse bu güzel değişime tam not verdi.

REGGİO EMİLİA EĞİTİMİ HAKKINDA
II. Dünya savaşı sonrasında İtalya’nın kuzeyinde Reggio Emillia adı verilen 150,000 nüfuslu bir kasabada anne babaların çocuklarının eğitim alabileceği bir okul kurma girişimiyle başlayıp, bugün “Reggio Emilia” yaklaşımı adıyla tüm dünyaya yayılan bir okul sistemidir. Loris Malaguzzi bu yaklaşımın yaratıcısı ve öncüsüdür. Eğitim her çocuğun hakkı” olduğu düşüncesiyle çocukların kaliteli bir eğitim alabilmesi için okul, aile ve toplumun işbirliği içinde çalışması gerektiği esas alınmıştır. Reggio Emilia yaklaşımında, çocuklara somut yaşantılar sunulur, bu sayede yeni deneyimler kazanmalarına yardımcı olunur. Çocuklar araştıran, üreten ve hipotezlerini test eden kişilerdir. Kendilerini ifade ederken çok farklı sembolik araçlardan yararlanabilirler.

 

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

SON KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0532 415 9404