Son Kocaeli
kOCAELİ gAYRİMENKUL

Özel Bilgi Köprüsü, skolyoz testi yaptırdı

İzmit Yenişehir Mahallesi Arda Sokak No:39 adresindeki Özel Bilgi Köprüsü Montessori Anaokulu, Skolyoz (Omurga eğriliği) testinden geçti.

Haber

DİŞ VE GÖZDEN SONRA SKOLYOZ

Özel Bilgi Köprüsü Montessori Anaokulu’nda eğitim gören 3-6 yaş arası çocuklar daha önce diş ve göz taramasından geçmişti. Önceki gün omurga eğriliği de denilen Skolyoz kontrolleri yapıldı. İzmit Körfez Mahallesi D-100 Karayolu Caddesi’ndeki Elif Akıncı Pozitif Yaşam Merkezi’nde gerçekleşen kontrollerde miniklerin omurga eğriliği testi yapıldı. Çocuklarda bu yaşlarda omurga eğriliği kontrollerinin yapılmasının önemine dikkat çekilirken, Bilgi Köprüsü öğrencilerinin Skolyoz sorunu yaşamadığı tespit edildi. Çocukların kontrol sırasında eğlenceli dakikalar geçirdiği görüldü.

 

2
ERKEN TEŞHİS ÇOK ÖNEMLİ
Skolyoz (Omurga eğriliği) omurganın, sağ ya da sol yana doğru eğrilmesi anlamına gelir ve farklı yaşlarda ortaya çıkabilir. Küçük yaşta başlayan Skolyoz genellikle ilerlemeye devam eder. Skolyozun ilerlemesini belirleyen en önemli faktör çocuğun fiziksel gelişimi hızıdır. Ancak skolyozun erken teşhisi, tedavi süreci için önemli olduğu belirtildi. Bilgi Köprüsü’nde bundan sonra farklı sağlık taramalarının devam edeceği, bu sayede çocukların sağlıklı gelişiminin bilimsel takibinin süreceği kaydedildi.

3

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

SON KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0532 415 9404