Son Kocaeli
kOCAELİ gAYRİMENKUL

KILIÇDAROĞLU’NU AL GEL GÖLCÜK SANAYİSİ’NE GİDELİM!

AK Parti İlçe Başkanı İdris Alp haftalık basın toplantısında önemli açıklamalar yaptı. Yerli silah üretmiyoruz diyen Kılıçdaroğlu’na yüklenen Alp, “Çok uzağa gitmesin ben ilçe başkanı İsmet İşeri’ye buradan sesleniyorum. Gölcük Sanayi Sitesinde ASELSAN’da üretilen roketlerin bir parçası yapılıyor. Kemal Kılıçdaroğlu’nu çağırsın, buraya gelsin, o esnafa gidelim beraber bir çayını içelim” dedi.

Haber

AK Parti İlçe Başkanı İdris Alp haftalık basın toplantısında önemli açıklamalar yaptı. Afrin Harekatına değinen Alp, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun yaptığı açıklamaları eleştirdi. Alp açıklamasında şunları söyledi: Afrin Harekatı başladığında CHP’den gelen ilk açıklamalar bizleri memnun etti ama sonrasında kafasının yine karışık olduğu ortaya çıktı. CHP’yi ben çok sesli bir koro olarak görüyorum ama uyum yok. Herkesten ayrı bir ses çıkıyor. Genel başkan bir şey söylüyor, grup başkan vekili ayrı bir şey söylüyor. Parti sözcüsü ayrı bir şey söylüyor. Milletvekilleri ayrı bir şey söylüyor. Kendi fikirlerini düşüncelerini beyan edemeyen bir muhalefet partisine sahibiz. Ne yazık ki ülke gündeminde ne olursa olsun CHP’nin bir günü diğer bir gününü tutmuyor. Bu bağlamda CHP’yi tutarlı bir muhalefet olmaya davet ediyor. Kılıçdaroğlu bir cevap vermeli. Afrin harekatından yana mısın değil misin? TSK’nın yanında mısın, değil misin? Devletinin yanında mısın, değil misin? Çık bir genel başkan olarak tek ağızdan bunu ifade et, diğer parti kademelerine de bunu söyle, bir kurumsal parti olarak, bir muhalefet partisi olarak net bir görüntü sergilemek gerekir diye düşünüyorum” dedi.
“İSMET İŞERİ’YE SESLENİYORUM KILIÇDAROĞLU AL GEL”
Açıklamalarına devam eden Alp, 12 Ocak 2018’de “Bizim çocuklar şehit olurken, Suriyeliler neden savaşmıyor? Diyor, 29 Ocak 2018’deki açıklamasında ise Özgür Suriye Ordusu’nun bizimle birlikte Afrin harekatında ne işi var diyor? Kılıçdaroğlu’nun ya kafası karışmış, yada bu işlere kafası ermiyor. Suriyelerin hepsini gönderin diye sürekli eleştiren onlardı. Bu harekatın bir ayağı da 3.5 milyon Suriyeliyi de evine, vatanına, ülkesine yeniden göndermek. O bölgeyi terörden arındırırsanız insanları da evine göndereceksiniz. Bu bağlamda hemen bir peşine bir açıklama yapıyor ve ülkemizde hiçbir yerli silah üretilmediğini iddia ediyor ve konuyu da Osmanlı’ya dil uzatmaya kadar getiriyor. Bir delikli tüfek yapamayacak durumdayız diyecek kadar da pervasızlaşıyor. Ecdadından geçmişinden tarihinden bu kadar utanan ve uzak olan bir ana muhalefet lideri var. Daha öncede bunu yaptı. Bugün gelmişsin, Türk silahlı kuvvetleri tarihinin en önemli operasyonlarından birisini yapıyor, onların moralini ve motivasyonunu bozacak elimizde hiçbir şey yerli değil diye açıklamalar yapıyorsun. Ya hiç uzağa gitmeye gerek yok. Aselsan, roketsan, bunların hepsi açık ve çalışıyor. Bakın yüzde 70 oranına gelmiş bir savunma sanayisine sahibiz. Atak helikopterini yapabiliyoruz, tankımızı, topumuzu, tüfeğimizi, kendimiz yapabiliyoruz. Milgen projesi kapsamında gemimizi yapabiliyoruz. Şurada hemen yanı başımızda denizaltımızı yapabiliyoruz. Çok uzağa gitmesin ben ilçe başkanı İsmet İşeri’ye buradan sesleniyorum. Gölcük Sanayi Sitesinde ASELSAN’da üretilen roketlerin bir parçası yapılıyor. Kemal Kılıçdaroğlu’nu çağırsın, burada o esnafa gidelim bir çayını içelim. Bakın Gölcük’te ASELSAN’ın yaptığı bir roketin yüzde 100 yerli bir parçası yapılıyor. Kılıçdaroğlu’nu davet etsin gidelim, ona gösterelim o esnafımızı da tebrik edelim. Savuna projeleri 2002’de 53 iken bugün 600’e ulaşmış. Akıllı bombalar, hassas güdüm kitleri, lazer güdüm kitleri, nüfus edici bomba onlarca üretim yaptığımız ürün var. Kaldı ki bunları görmüyorsunuz, Dünya’da 4 ülke vardır biri de Türkiye’dir silahlı insansız hava aracı üreten. Bundan da mı haberiniz yok. Sana bu akılları kim veriyor? 26 Atak helikopter, 43 İHA şuan aktif olarak kullanılıyor. Bunları nasıl görmüyorsunuz. ASELSAN’a gitmek zor geliyorsa, gelsinler Gölcük Sanayisindeki esnafa birlikte gidelim ben ilçe başkanımıza tekrar sesleniyorum” dedi.

“ARTIK ESKİ TÜRKİYE YOK”
Ekonomi konusunda da açıklamalar yapan Alp, “Ülkemiz bu kadar geniş çaplı bir operasyon düzenliyor. Şer odakları, altın, borsa, dolar, şöyle olacak, ekonomi böyle sallanacak diye felaket tellallığı yapıyordu. Allah hamdolsun ekonomi piyasaları da bu harekata sahip çıktı ve destek oldu. Elbette etkileri olacaktır ama Türkiye bu kadar devasa bir harekata rağmen hiçbir yatırımdan geri durmuyor, hiçbir desteğinden geri durmuyor, ekonomisi de sapa sağlam ayakta kalıyor, çok şükür. Beraberinde Tabipler Odası’nı da es geçmek istemiyorum. Bugün çıktık hep söylüyoruz. Ay yıldızlı al bayrağın etrafında toplanma günüdür. Bu harekata ne sebeple olursa olsun laf söylemek, ne sebeple olursa olsun küçümsemek, TSK’nın Mehmetimizin moralini bozacak, ve terörü bitirme adına yapılan operasyona lekelemek kimsenin haddi değildir. CHP Tabipler Odası’nın bu açıklamasına sahip çıkıyor. Hatta gözaltı kararı alınınca odaya polisten önce gidiyorlar ki odayı savunuyorlar. Bugün milli ve yerli olmanın günüdür. Bugün Vatan olmanın günüdür. Bugün bayrak olmanın günüdür. Bugün ülke ve Türkiye olmanın günüdür. Ya bir tutarlı ol Kılıçdaroğlu. Ama bunlara rağmen milletimiz tek yürek oldu. Kurtuluş Savaşı, Çanakkale, Dumlupınar 15 Temmuz ruhuylan bütün o şehitlerimize sahip çıkan bir ruhla mehmetimizin yanında oldu. Herkes elinden geliyorsa destek olmaya gayret gösteriyor. Arkadaşlar kim ne yaparsa yapsın, bu 100 yıllık hesaplaşmada zafer bizim olacak. Herkes hazır olsun. Zafer bu milletin olacak. Bizi ne oyunların içine çekerlerse çeksinler karşılarında yeni Türkiye var. Artık kendi kararlarını kendisi alabilen kendi ayakları üstünde durabilen bir Türkiye var. Artık Dünya’da bizi yok sayan bir harita çizenler varsa, bizde kendi haritamızı kendimiz çizeriz, masanın üstüne koyarız” dedi.

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

SON KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0532 415 9404