BULUTSUZLUK ÖZLEMİ BEŞ YIL ARADAN SONRA YİNE GEBZE’DE

Türk Rock müziğinin efsanevi gruplarından Bulutsuzluk Özlemi uzun bir aradan sonra yine Gebze’ye geliyor. Topluluk 18 Mayıs Perşembe günü 19.30’da Osman Hamdi Bey Kültür Merkezi’nde hayranları ile buluşacak.

1 HABER SERVİSİ

Haber
1 HABER SERVİSİ

Konser Gebze’nin kültür sanattaki üretken ve öncü sivil toplum örgütlerinden; Bilimsel ve Kültürel Araştırmalar Yayıncılık ve Üretim Kooperatifi – BİLKAR tarafından düzenleniyor.

Konserin davetiyeleri satışa sunuldu. Osman Hamdi Bey Kültür Merkezi’ndeki konseri zemin kattan izlemek isteyenler 40, balkon bölümünden izlemek isteyenler 30 TL bedel ödeyecek. Salonun balkon bölümünden öğrenciler indirimli olacak, 15 TL’den de bilet edinebilecek.
Biletler konser gününe kadar BİLKAR’ın Yeniçarşı İsmet Paşa Caddesi, Beşiroğlu Altın Han, birinci kattaki yerinden ve konser günü Osman Hamdi Bey Kültür Merkezi girişinden temin edilebilecek.

2008 VE 2012’DE GELMİŞTİ
Nejat Yavaşoğulları, Sina Koloğlu, Sunay Özgür, Deniz Demiröz ve Gencay Kıymaz 'dan oluşan grup müzik serüvenlerinde 30 yılı geride bırakırken Gebze önemli uğrak noktalarından oldu. Bulutsuzluk Özlemi beş yıl önce, sanat hayatının 25’nci yılında da Gebze’de yine BİLKAR’ın konuğu olarak konser vermişti. Topluluk 2008 yılında da Gebze Teknik Üniversitesi’ne dönüşen Gebze Yüksek Teknoloji Enstitüsü’nde, beşinci geleneksel bahar şenliğinde sahne almıştı. Gebze’de de çok sayıda hayranı olan topluluğun beş yıl aradan sonra vereceği konserin bir önceki gibi büyük ilgi görmesi bekleniyor.
BİRÇOK İLKE İMZA ATTILAR
Türkiye'de birçok ilke imza atan Bulutsuzluk Özlemi kendi türlerinin ilklerinden biri olma özelliğini taşıyor. Bugüne kadar kaydettikleri albümler ve Türkiye'nin her yerinde verdiği sayısız konserlerle müzikseverlerin aklından hiç çıkmayacak bir yer edinen, müziğine Batı kaynaklı rock melodi ve ritmlerine Anadolu'nun yüzlerce yıllık birikimini de katmayı başaran ve bu sayede büyük ilgi gören, şarkı sözlerinde özellikle sosyolojik, psikolojik, ekonomik ve politik konuları işleyen Bulutsuzluk Özlemi, Türkiye'de uzun süre tartışılan "Türkçe sözlü rock yapılır mı?" sorusuna yaptıkları müzikle cevap vermişti.

 

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

SON KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0532 415 9404