17 bin 500 bebeğe hoş geldin dendi

Derince Belediyesi bünyesinde hizmet veren Engelsiz Yaşama Destek Merkezi (EYDEM), “Hoşgeldin Bebek” projesi kapsamında 10 yılda 17 bin 500 aileyi ziyaret ederek dünyaya gözlerini açan bebeklere hoş geldin dedi

Proje 10 yıldır devam ediyor

Derince Belediyesi bünyesinde hizmet veren Engelsiz Yaşama Destek Merkezi (EYDEM), Türkiye’nin geleceğinin teminatı olan bebeklere yönelik 2005 yılında başlattığı “Hoşgeldin Bebek” projesi ile ailelerin kapısını çalıyor. Proje kapsamında yürütülen çalışmalar yaklaşık 10 yıldır ara vermeden sürdürülüyor. EYDEM, dünyaya gelen bebeklere hoşgeldin demek amacıyla ilk olarak Derince İlçe Sağlık Grup Başkanlığı’ndan ilçede doğum yapan tüm annelerin listesini alıyor. Doğumun ardından geçen 2 aylık süreçte alınan listeler doğrultusunda hareket eden yetkililer, aileleri ziyaret ederek hem bebeklerine hoşgeldin diyor hem de çiçeği burnunda anne ve babalara hayırlı olsun temennisinde bulunuyor.

 

Ailelere danışmanlık yapılıyor
Ziyaret esnasında aileler EYDEM yetkilileri tarafından gerekli konularda bilgilendiriliyor. Ayrıca aileler ihtiyaç sahibi ise ilgili kurumlarla iletişime geçilerek eksikliklerin giderilmesi noktasında çalışanlar tarafından yönlendiriliyor. Engelli bebeği olan annelere ise Engelsiz Yaşama Destek Merkezi yetkilileri tarafından psikolog eşliğinde hak danışmanlığı ve psikolojik destek veriliyor. “Hoşgeldin Bebek” projesi kapsamında 17 bin 500 anneye ulaşan EYDEM, ailelere hayırlı olsun temennisinde bulunarak Derince Belediyesi tarafından özel olarak yaptırılan hediye çantalarını takdim ediyor. Hediyeler, bebek ve annelere yönelik ürünleri olan firmalarla irtibat kurularak tedarik ediliyor.

 

Hediyeler sponsor firmalardan
Sosyal sorumluluk projesi olarak 10 yıldır devam eden “Hoşgeldin Bebek” projesine 2014 yılında yeni ürünler katıldı. “Nutricia anne-bebek beslenmesi” emziren annelere özel sütlü içeceğiyle destek veriyor. Johnson’s Baby, bebek şampuanı, sağlıklı bakım cd’si, bilgilendirme kitapçığı ile projeye destekte bulunuyor. Sponsor firmalardan Lansinoh ise annelere göğüs pedi ve kremini, Evy Baby de deneme boy bebek bezini gönderiyor. Daha önce de Dalin, Molfix, Bebelac, Can Bebe gibi firmaların da bu projeye sponsor olarak destek verdiğini belirten EYDEM yetkilileri, “Hoşgeldin Bebek” projesine daha fazla firmanın katkıda bulunmasını bekliyor.

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

SON KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0532 415 9404