"Çoban Ateşi" DP'nin adını kullanmasın

DP il başkanı Cem Serhat Dayan yaptığı basın açıklamasında son günlerde Ömür Aykanat tarafından başlatılan "Çoban Ateşi" hareketini eleştirerek, "siyaset yapmak isteyenler gelip Demokrat parti çatısı altında siyaset yapmalı” dedi.

Demokrat Parti il başkanı Cem Serhat Dayanç il binasında yaptığı basın açıklamasında son dönemlerde Ömür Aykanat tarafından başlatılan çoban hareketini eleştirerek, Demokrat Parti adına dışarıda siyaset yapılmaz, Eğer Demokrat Partiyi savunacaksınız gelin siyasetinizi parti içerisinde yapın dedi. Basın açıklamasına GİK üyesi Murat Aydoğdu ve il yöneticileri de katıldı.

 

SİYASETİNİZİ BURADA YAPIN
Dayanç şunları kaydetti: "Bizler DP'liler olarak herkese kapımız açıktır. Siyaset yapmak isteyen herkes gelip bu çatı altında siyaset yapabilir. DP'li olup da dışarıda başka hareketler adı altında siyaset yapmak bir Demokrat Partiliye yakışmaz. Bizim kimseye karşı olduğumuz filan yok, siyaset yapmak isteyen herkes gelip bu çatı altında siyaset yapabilir. Bu hareketi başlatanlar bu partiyi bu hale getirenlerdir. Dün başka partilerden belediye başkan adayı olup da bugün kalkıp DP adına konuşmak kimsenin haddine değil. Aralarında sürekli parti değiştiren insanlar bile var. Söyleyecek sözünüz varsa gelin burada parti çatısı altında çalışın." dedi.

 

HUKUK SİSTEMİ ALTÜST OLDU
Dayanç şöyle devam etti: "Yeni Türkiye denilen günümüzde, ülkemiz demokratik olma sürecinden kopmuş; basın yasaklarının uygulandığı, hukuk sisteminin alt üst edildiği, terörle mücadele yerine anlaşma yoluna gidilen, bir takım iç hesaplaşmaların olduğu, işsizlik oranının tavan yaptığı bir hal almıştır. Hal böyleyken ülkemizin sosyal ve hukuk devleti olduğundan bahsetmemiz mümkün de değildir. Mevcut hükümet artık sorunların merkezi haline, bunun neticesinde halkımız yeni arayışlar içerisine girmiştir. İnanıyorum ki halkımız gerekli cevabı 2015 genel seçimlerinde verecektir.

 

İÇ--DP KONGRELERİ AÇIKLADI
Yapılacak kongreleri açıklayan Dayanç, 21 Aralıkta Körfez ilçesinin kongresinin yapılacağını duyurdu. Diğer ilçelerde ki ilçe başkanlarının seçilmiş başkan oldukları için görevine devam edeceklerini söyledi. İl kongresinin ise ocak ayının son ikinci haftası yapılmasını öngördüklerini söyledi.

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

SON KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0532 415 9404