Ve Kuşkan adaylığını açıkladı

CHP il başkanı Yalçın Kuşkan yaptığı haftalık basın toplantısında milletvekilliği için aday olmayı düşündüğünü söyledi. Bu düşüncesini genel merkezle paylaşacağını ekleyerek , adaylık yolunda ilk adımını attı

CHP il başkanı Yalçın Kuşkan il binasında yaptığı basın açıklamasında milletvekilliği için aday olmak istediğini söyledi. Kuşkan, geçen yıl yaşanan 17-25 Aralık operasyonlarına da değinerek üzeri kapatılmaya çalışılıyor dedi. Son günlerde yapılan Tutuklamaları da zulüm olarak değerlendirdi.

 

"17-25 ARALIK KARA BİR LEKEDİR"

Kuşkan yaptığı açıklamada, "17 Aralık geçen yıl çok vahim olaya şahitlik yaptı. Cumhuriyet tarihine kara bir leke sürüldü. 4 tane eski bakanın yolsuzlukla ilgili ciddi görüntüler ve polis baskınında görünen görüntüleri ve ayakkabı kutularında görülen hırsızlığın resmen yaşandığı dönemi yaşadık . telefon görüşmelerinde paraların sıfırlanmasını ibretle izledik ve gördük. Ustaca bunları kapatmaya kapatıyorlar. Bu yolsuzluklar ve usule uygun olmayan yasa dışı hadiseler belleklerimizde kalacak ve bunların hesabı sorulacaktır. Maalesef bunlar olurken bir bakan hislerime dayanarak hükümeti düşürmeye dönük bir operasyon olduğunu söyledi. Başında bilim ve sanayi yazan bir bakanın bilimle teknolojiyle konuşmalıydı ve bu şekilde inanmalıydı diye uyarıyoruz" dedi.

 

"UFAK TEFEK HIRSIZLIK"

Kuşkan, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık2ı kast ederek, "Bir bakan çıkıyor ve talihsiz bir açıklama yapıyor: Ufak tefek hırsızlıkları büyütüyorlar. Bu da bir talihsizliktir. CHP genel başkanı 17 25 Aralık'ı rüşvet ve yolsuzluk haftası olarak belirledi. Yurttaşların oy kullanırken bu konula dikkat edeceğini umuyoruz" dedi.

 

"DARICA İLÇE BAŞKANI İSTİFA ETTİ"

25 Aralık tarihinde yönetici olanlar eğer milletvekili olmak istiyorsa görevini bırakacaklar. Bize resmi rakamlar ulaşmadı ancak ulaşması bekleniyor. Akşama kadar Darıca ilçemiz görevini bırakacak ve yeni ilçe başkanımızı belirleyeceğiz. Sayın genel başkanımızla görüştükten sonra bunları değerlendireceğiz.

 

"MİLLET VEKİLİ OLMAK İSTİYORUM"

Kuşkan, kendisinin milletvekili olmayı isteyip istememesinin sorulması üzerine, "Ben şahsen aday olmak istiyorum. Genel merkezle görüşmelerimiz olacak. En son genel başkanımız Kemal Kılıçtaroğlu ile görüştükten sonra kararımı açıklayacağım. Darıca ilçe başkanımız istifa etmek istediğini söyledi, akşama kadar resmi istifa belgesinin gelmesini bekliyoruz. Gebze ilçe başkanımız da aday olabilir ancak net bir şey yok, her şey netleşince paylaşacağız" dedi.

 

BASINA OPERASYON

Kuşkan son günlerde yapılan tutuklamalara değinerek, "17- 25 Aralık'ı saptırmaya yönelik bir takım teşebbüslerdir. CHP mazluma mazlum demek ve zulüm edene zalim demek zorundadır. Zulüm eden kim olursa olsun biz bunu dile getirmek zorundayız. Basın özgürlüğüne saldırı olduğunu düşünüyorum. Basın asla yıldırılmamalı ve üzerine bu kadar gidilmemelidir. Biler tutuklamaları doğru bulmuyoruz" dedi.

Yarın derince kent meydanında ilçe başkanı açıklama yapacak.

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

SON KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0532 415 9404