Aralık Meclisi İki Gündemle Toplandı

Kandıra Belediyesi Aralık ayı meclisi iki gündem maddesi ile topladı. Gündem dışı bir önergenin de verildiği meclis toplantısında ana gündem maddeleri gelir tarifesi ile evsel atık maliyetlerinin belirlenmesi oldu.

Kandıra Belediyesi Aralık ayı belediye meclis toplantısı, belediye meclis toplantı salonunda gerçekleştirildi.  Gündemin birinci maddesi gelir tarifesinde eksik kalan kalemlerin belirlenmesi oldu. Madde ile ilgili meclise Ruhsat ve Denetim Şube Müdür vekili Sadun Kalpakoğlu bilgi verdi. Gündem oy birliği ile bütçe komisyonuna havale oldu.

 

KANDIRA MECLİSİNDE ARA

Gündemin ikinci maddesi ise evsel atık tarifelerinin belirlenmesi oldu. Madde ile ilgili meclise bilgi veren Kandıra Belediyesi Fen İşleri ve Temizlik İşleri Müdür Vekili Yasin Ergün, Atık Su Altyapı ve Evsel Katı Atık Bertaraf Tesisleri Tarifelerinin Belirlenmesi hususunda belediyelere 31.12.2014 tarihine kadar süre verildiğini belirterek '' 2010 yılında çıkan söz konusu yasanın uygulanması ile ilgili 15.02.2013 tarihinde yayınlanan yönetmelik ile de 31.12.2014 tarihine kadar belediyemizin uyum sağlaması gerekiyor. Bizde Bölgemizin şartları doğrultusunda bir çalışma yaparak konuyu meclis gündemine hazırladık” dedi. Tahsilâtı İSU tarafından yapılacak olan evsel atık tarifelerinin belirlenmesi için madde bütçe komisyonuna havale edildi. Meclise 9 Aralık 13:00' de yeniden toplanmak üzere ara verildi.

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

SON KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0532 415 9404