akkurt 2

Enerji Çocuk Kocaeli’de

Enerji Verimliliği Derneği ve Milli Eğitim Bakanlığı ile imzalanan 5. 6. 7. Ve 8. Sınıf öğrencisi olan çocuklara yönelik “Enerji Verimliliği” bilincinin ve algısının kazandırılması amacıyla başlatılan Enerji Çocuk Projesi kapsamında Millî Eğitim Bakanlığına bağlı resmi ve özel ortaokullarda 2014-2015 eğitim-öğretim yılında Kocaeli’nn de dahil olduğu 21 pilot de hayata geçirildi.

"Enerji Çocuk Projesi" ile evlerde, okullarda, çocukların bulunduğu her ortamda enerjinin verimli kullanılmasını sağlamak amaçlanmaktadır. Proje aracılığı ile enerji verimliliği çalışmalarına vurgu yapılarak, başta evlerde olmak üzere çocukların bulunduğu her ortamda enerjinin verimli kullanılması ve tüketimi konusunda bilinçlendirme çalışmaları yapılması öngörülmektedir. Söz konusu proje kapsamında ülke genelinde on binlerce çocuğa tiyatro, çizgi film, bilgisayar oyunları ve diğer görsel faaliyetlerle ulaşılarak, bilinçlendirme çalışması yapılacaktır.

Bu kapsamda Enerji Verimliliği Derneği Kocaeli Şubesinin organize ettiği Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı işbirliği ile “ENERJİ ÇOCUK” Projesinin 23 Aralık Salı günü saat 10:30’da Kocaeli Süleyman Demirel Kültür Merkezinde Enerji Verimliliği Derneği Genel Başkanı İbrahim Çağlar’ın da katılacağı 7. Eğitim Programı Tiyatro gösterisi gerçekleştirilecektir.

Ayrıca aynı gün saat 13:00’da Enerji Verimliliği Derneği Kocaeli Şubesi 1. Olağanüstü kongresi Kocaeli Sanayi Odası Meclis Salonunda gerçekleştirilecektir.

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

SON KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0532 415 9404