akkurt 2

Derince’de ulaşım toplantısı

Derince Belediye Başkanı Ali Haydar Bulut, ilçe merkez mahallelerin muhtarları ile bir araya gelerek, “Ulaşım sorunlarına çözüm bulma noktasında hep birlikte çalışmalıyız” dedi

Muhtarlar sorunları aktardı

Derince Belediyesi Meclis Salonu’nda ilçedeki ulaşım sorunlarının çözümü adına toplantı gerçekleştirildi. Toplantıya Derince Belediye Başkanı Ali Haydar Bulut, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Toplu Ulaşım Daire Başkanı Salih Kumbar, 5 Nolu Şehir İçi Minibüsçüler ve Otobüsçüler Kooperatifi 2. Başkanı Turhan Karakaya ve yönetim kurulu üyesi Metin Yiğit, belediye başkan yardımcıları, ilçe merkez mahalle muhtarları ve meclis üyeleri katıldı. Toplantının açılış konuşmasını yapan Başkan Bulut, “Eksiklerimizi ve sorunlarımızı tartışabilmeliyiz. Bir araya gelerek ulaşımdaki sorunları çözme noktasında hep birlikte çalışmalıyız” dedi. Muhtarların sorularını yanıtlayan Toplu Ulaşım Daire Başkanı Salih Kumbar, “5 Nolu Kooperatif’in araçları yenileme konusunda çalışmaları devam ediyor. Bunun yanında bizler de yetersiz kalınan yerlerde sorunları giderme adına hizmete sunacağımız 200 yeni araçla belediyemizin yüzde 5 olan araç oranını yüzde 20’lere çıkarmak istiyoruz” diye görüşlerini aktardı.

“Yolcu indirme hakları yok”

Kumbar, toplu taşıma araçlarından bazı şoförler tarafından indirilen 65 yaş üstü yolculara değinerek, “Şoförlerin 65 yaş üstü yolcuları araçlardan indirme hakkı bulunmamaktadır. Kanun gereğince araçlar bu yolcuları taşımak zorundadır. Böyle bir durum ile karşılaşıldığında vatandaşlarımız 444 11 41 nolu numaradan bizlere ulaşarak şikayetlerini bildirmelidir. Günde ortalama 180 tane şikayet alıyoruz. Halkımızla sürekli diyalog halindeyiz. Bu durumlar bizlere iletilsin ki bizlerde sorunu çözme noktasında gerekli çalışmalarımızı yapabilelim” dedi. Derince’de 160 durağın mevcut olduğunu söyleyen Kumbar, “Büyükşehir Belediyesi olarak yeni durak ihalemizi gerçekleştireceğiz. Bu duraklara kuracağımız sistemle mesafeye göre ücret uygulamasına geçmeyi planlıyoruz. Bu sayede vatandaşlarımız kısa mesafelerde daha ucuza ulaşım sağlayabilecek. Ayrıca Kocaeli Büyükşehir Belediyesi olarak da Türkiye’de şoförlere en fazla eğitim veren belediyeyiz” dedi.

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

SON KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0532 415 9404