‘Komitelerimiz KOTO’nun kılcal damarları’

Kocaeli Ticaret Odası’nın 2014 yılı 2. Müşterek Komite Toplantısı geçtiğimiz akşam Ramada Plaza İzmit’te gerçekleşti. Komitelerin, görüş ve önerileriyle adeta arama konferansına dönüştüğü toplantıda konuşan Başkan Özdağ, “Komitelerimiz odamızın kılcal damarları. Toplumun ve üyelerimizin nabzını tutuyorlar” dedi

Kocaeli Ticaret Odası’nın en önemli istişare organı olan komiteler, 9 Aralık 2014 Salı akşamı düzenlenen 2. Müşterek Komite Toplantısı’nda bir araya geldi. Ramada Plaza İzmit Oteli’nde gerçekleşen toplantıya meclis üyeleri, komitelerin başkanları ile asil ve yedek üyeleri yoğun ilgi gösterdi. KOTO Meclis Başkanı Bülent Karagöz, Yönetim Kurulu Başkanı Murat Özdağ ve Genel Sekreteri Oktay Baltalı, komiteleri kapıda karşıladı. 2 oturumda gerçekleşen toplantının ilk bölümünde açılış konuşmaları gerçekleştirilerek, odanın 1 yıllık faaliyet sunumu yapıldı. İkinci bölüm ise, serbest kürsü formatında, görüş, öneri ve sorunların konuşulduğu bir platformda sürdürüldü.

 

‘HASAT DÖNEMİ’

Müşterek komite toplantısının moderatörlüğünü Kocaeli Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nden Doç. Dr. Oktay Koç gerçekleştirdi. 2014’ün Haziran ayında gerçekleşen ilk toplantının çıktılarını komite üyeleriyle paylaşarak toplantının açılışını gerçekleştiren Doç. Dr. Oktay Koç, sözü KOTO Başkanı Murat Özdağ’a bıraktı. “Müşterek Komite Toplantılarımızı da yeni fikirlerin, görüşlerin, önerilerin toplandığı bir hasat dönemi olarak görüyoruz” diyerek organizasyonun önemine değinen Başkan Özdağ, “Komitelerimizi Odamızın kılcal damarları olarak görüyor, toplumun ve üyelerimizin nabzını tuttuğuna inanıyoruz” ifadelerine yer verdi.

 

BİRLİK VE BERABERLİK VURGUSU
Kocaeli Ticaret Odası’nın; üyeleri, istişare organları ve yönetimiyle bir bütün olduğunu söyleyerek konuşmasını sürdüren Başkan Özdağ, şu ifadelere yer verdi; “Bu gün burada bir araya gelirken de üyelerimizle olan muhabbetinizden, oda adına katıldığınız toplantılara kadar elde ettiğiniz izlenim ve fikirleri daha iyi hizmetler üretmek için bir girdi, bir gösterge olarak kabul edeceğiz. Kocaeli Ticaret Odası, üyeleri, istişare organları ve yönetimi ile birlikte olmaya ve ortak kararlar almaya devam edecektir. 2015 yılında da sizlerin destek ve katkılarıyla odamız, ilimiz ve ülkemiz için daha iyi işler yapma gayretinde olacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın.”

 

YENİ DÖNEME IŞIK TUTTULAR
Başkan Özdağ’ın ardından KOTO Genel Sekreteri Oktay Baltalı, odanın çalışmaları hakkında kapsamlı sunum gerçekleştirdi. Müşterek komite toplantısının ikinci oturumunda komitelerin öneri, görüş ve talepleri dinlendi. Görüşleriyle odanın yeni dönemde hayata geçireceği çalışmalara ışık tutan komite üyeleri, hayata geçirmek istedikleri projelerle ilgili de bilgi verdi. KOTO Meclis Başkanı Bülent Karagöz ve Yönetim Kurulu Başkanı Murat Özdağ, katılımcılardan gelen soruları da yanıtlarken, KOTO, 2. Müşterek Komite Toplantısı, hep birlikte yenilen akşam yemeği ile sona erdi.

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

SON KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0532 415 9404