Pil Getir Kitabı Götür

İzmit Belediyesi tarafından yürütülen atık pil toplama çalışmaları devam ediyor. Belediyenin Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü tarafından sürdürülen çalışmalarda 4 yıl içinde 22 ton atık pil toplandı.

Yetkililer, atık piller içindeki civa, kadminyum gibi ağır metallerin doğaya kontrolsüz şekilde atılması halinde büyük çevre felaketlerinin kaçınılmaz olduğuna dikkat çekerek” normal bir pilin doğaya yok olma süresi 300 yılı aştığı düşünüldüğünde pillerin çöpe atılmamasının önemini anlamak daha kolay olur. İzmit Belediyesi olarak atık pilleri toplayarak bunların geri dönüşümünü sağlıyoruz. Belediye Başkanımız Dr. Nevzat Doğan’ın da büyük önem verdiği proje kapsamında kentin değişik noktalarına koyduğumuz atık pil kutuları sayesinde son bir yıl içinde 5 tona yakın pil toplandı. Gelecek nesillere daha yaşanabilir bir çevre bırakmak için İzmit Belediyesi olarak bu alandaki çalışmalarımızı arttırarak devam ettiriyoruz” dediler.

PİLE KARŞILIK KİTAP

İzmit Belediyesi yetkilileri, atık pil toplayıp getirenlere kitap hediye ettiklerini de ifade ederek “ son 2 yıl içinde atık pil toplayanlara 900 adet kitap hediye ettik. Amacımız hem çevre bilincini geliştirmek hem de kitap okuma alışkanlığını arttırmaktır” dediler.

Şehit Ergin Komut Meslek Lisesi öğrencileri Şahin Gökdemir, Emre Aktaş ve Emrah Ertürk topladıkları atık pilleri İzmit Belediyesi’ne getirerek karşılığında kitap kazandılar. İlgililer, öğrencilere duyarlılıklarından dolayı teşekkür ettiler.

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

SON KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0532 415 9404