Gölcük Belediyesi lastik iş

Kartepe’de derelerin istinad duvarları onarılıyor

Yağışlardan en çok etkilenen dere güzergahındaki yerleşim yerlerini mercek altına alan Kartepe Belediyesi, dereleri güvenli hale getirerek yol kaymalarının da önüne geçmeyi hedefliyor.

Kartepe Belediye Fen İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler dereleri güvenli hale getirmek için bir dizi çalışma başlattı. Bu kapsamda Arslanbey ve Suadiye bölgelerinde dere yatakları kenarındaki istinad duvarlarına yönelik bakım ve onarım çalışması yapan ekipler yaklaşık 400 metreküp duvar yapacak. Belediye ekipleri Şefkatiye Mahallesi’nde dere yatakları kenarındaki istinad duvarlarına yönelik bakım çalışmasını Suadiye Mahallesi’nde Kestanelik bölgesinde gerçekleştiriyor. Güzel havaları en iyi şekilde değerlendiren belediye ekipleri istinad duvarları onarım çalışmalarını tamamladıktan sonra sıkıntılı bölgelerdeki vatandaşların olası su taşkınları ve yol kaymalarından bir daha etkilenmemesini sağlamış olacak.

İSU ile ortak çalışma yapılacak

Yerleşim yerlerine yakın mesafede olan derelerin şiddetli yağışlarda ev ve bahçelere zarar vermesine engel olan dere yatakları kenarındaki istinad duvarları çalışması ile dereleri güvenli hale getiren çalışma ilçenin diğer bölgelerinde ise İSU ortaklığında yapılacak. Vatandaşların ilettiği ve belediye ekiplerinin tespit ettiği dere yatağı kenarındaki güzergahlardaki istinad duvarlarının bakım ve yenileme çalışmalarının, önümüzdeki günlerde İSU’nun programına göre diğer derelerinde dahil edilmesi ile genel çalışma şeklinde tamamlanması hedefleniyor. Dere yatakları kenarındaki istinad duvarlarının güçlendirildiği çalışmalar bölge halkı tarafından da memnuniyetle karşılanıyor.

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

SON KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0532 415 9404