Yavrukurtlardan İzci Yemini

Kocaeli Gençlik Hizmetleri Spor Kulübü bünyesinde faaliyet gösteren Çocuk Evleri Koordinasyon Merkezi İzci Grubu, aday izciler için ” and içme töreni “ düzenledi.

Kocaeli GHSK, aday izcilerin aldıkları izcilik temel eğitimleri sonrasında izciliğe ilk adımı atmaları için “and içme töreni” düzenledi. Uluslararası Gençlik Merkez’in de düzenlenen programda 16 aday izci, izci velileri ve davetliler karşısında and içti.İzciler tek tek yemin ederek izcilik federasyonun asil üyesi oldular.

AMAÇ SAĞLIKLI VE DUYARLI BİREYLER YETİŞTİRMEK

Törene katılanlar arasında Sosyal Hizmetler İl Müdür Yardımcısı İsrafil Özcan, Çocuk Evleri Federasyon Merkez Müdürü Berat Özer, Türkiye İzcilik Federasyonu İl Temsilcisi Tayfun Kurt, Çocuk Köyü Yardımlaşma Derneği Başkanı Nazire Gürel and içen izcilere hediyeler verdiler. And içme törenini yöneten Muzaffer Gündüz ve Fatih Bülbül izcilere fularlarını taktim etti. Muzaffer Gündüz “Amaçlarının doğayı kullanarak sağlıklı duyarlı bireyler yetiştirmek olduğunu söyledi”. Konuşmanın ardından izcilerin hazırlamış olduğu eğlence programı izlendi.

BENDE İZCİ OLMAK İSTİYORUM DİYENLER

8-18 yaş aralığında izci olmak isteyenler Kocaeli Gençlik Hizmetleri Spor Kulübü İzcilik Grubu’nun her cumartesi 12.00-14.00 saatleri arasında Atatürk Spor Salonu yanı İzcilik İl Temsilciliği binasındaki haftalık toplantılara katılabilir ve ücretsiz olarak yararlanabilir. 0532 230 14 76 – 0505 579 3488 numaralarından daha fazla bilgi edinilebilir.

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

SON KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0532 415 9404