Son Kocaeli

Yeni yapılan okulun çatısı uçtu

Gölcük Değirmendere’de yeni yapılan ve ikinci eğitim öğretim döneminde hizmete açılması planlanan Turgut Özal İlkokulu’nun çatısındaki metal kaplama, şiddetli lodos nedeniyle uçtu. Okulun çatısının okul açılmadan önce uçması ise olası bir faciayı önlemiş oldu.


Gölcük Değirmendere Topçular Mahallesi’nde yapımı tamamlanan ve ikinci eğitim ve öğretim döneminde hizmete açılması planlanan Turgut Özal İlkokulu’nun çatısındaki metal kaplama, gün boyu devam eden şiddetli lodos nedeniyle uçtu. Çatıdan uçan metal kaplamanın bir bölümü okulun demir korkuluklarında asılı kalırken bir bölüm ise elektrik tellerini kopartarak okulun alt sokağında bulunan Asena Sitesi’nin demir parmaklıklarına büyük bir gürültüyle çaptı.


Faciadan dönüldü
Site sakinleri meydana gelen olay nedeniyle panik yaşarken durumu polis ve itfaiye ekiplerine haber verdi. Olay yerine gelen Gölcük İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı polis ekipleri sokağı araç ve yaya trafiğine kapatırken olay yerine gelen iş makinesi yola savrulan metal kaplamaları yoldan kaldırdı. Çatı kaplamasının okul açılmadan öncesine denk gelmesi ise olası bir faciayı önlemiş oldu.

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

erdal - 27 Haziran 2018 10:02
Çelik çatı sistemleri, dayanıklı olma dışında yapılara ve yapı sahiplerine katkı sağlayan birçok özelliğe sahiptir. Yapı sahipleri açısından en önemli avantajlarından biri ekonomik oluşudur. Dayanıklı bir malzeme olduğundan daha küçük boyutlarda malzeme kullanılarak ihtiyacın giderilmesi mümkündür

SON KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0532 415 9404